Premier League: Chelsea znokautowana przez Bournemouth!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt / Mecz Chelsea FC - AFC Bournemouth
Getty Images / Mike Hewitt / Mecz Chelsea FC - AFC Bournemouth

Szok w Londynie. Chelsea została upokorzona na Stamford Bridge przez Bournemouth. Mistrz Anglii przegrał aż 0:3. Wszystkie gole padły po przerwie.

O skali mizerii gospodarzy niech świadczy fakt, że w pierwszej połowie nie byli w stanie celnie strzelić na bramkę Bournemouth. Natomiast Thibaut Courtois dwukrotnie musiał interweniować po uderzeniach rywali.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Stamford Bridge  byli świadkami koncertu piłkarzy AFC Bournemouth, a zarazem dramatu swoich ulubieńców, który rozpoczął się w 51. minucie. Wówczas Callum Wilson otrzymał świetnie, otwierające drogę do bramki podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Courtois'a.

Wydawało się, że stracony gol tylko podrażni The Blues, lecz tak się nie stało i to goście w 64. minucie zadali kolejny cios. Autorem drugiego trafienia dla AFC był Junior Stanislas, który wykorzystał sprytnie zagranie od Wilsona.

Niespełna 180 sekund później przyjezdni trzecią bramką pogrążyli mistrza. Klub z Bournemouth wykonywał rzut rożny, zaś piłka trafiła do Stanislasa. Ten podał do Nathana Ake'a, który wpakował futbolówkę do siatki.

Miejscowi gracze już się nie podnieśli.

Artur Boruc obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Premier League, 25. kolejka:

Chelsea FC - AFC Bournemouth 0:3 (0:0) 0:1 - Callum Wilson 51' 0:2 - Junior Stanislas 64' 0:3 - Nathan Ake 67'

Chelsea FC:  Thibaut Courtois - Andreas Christensen (28' Antonio Ruediger), Gary Cahill, Cesar Azpilicueta - Marcos Alonso, Tiemoue Bakayoko, N'Golo Kante, Davide Zappacosta (65' Callum Hudson-Odoi) - Ross Barkley (54' Cesc Fabregas), Pedro Rodriguez - Eden Hazard.

AFC Bournemouth: Asmir Begović - Simon Francis, Steve Cook, Nathan Ake, Charlie Daniels - Dan Gosling, Lewis Cook - Jordon Ibe (83' Marc Pugh), Junior Stanislas (71' Joshua King), Ryan Fraser - Callum Wilson (90+1' Lys Mousset).

Żółte kartki: Cesc Fabregas (Chelsea FC).

Sędziował: Lee Probert.