To był kluczowy moment meczu. Gol Lewandowskiego tuż przed zmianą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Jerome Boateng (po lewej) i Robert Lewandowski (po prawej)

Sandro Wagner już był przygotowany do dania zmiany Roberta Lewandowskiego, gdy Polak dał prowadzenie Bayernowi Monachium. Był to kluczowy moment niedzielnego meczu z Werderem Brema (4:2).

Była 76. minuta, chwilę wcześniej bardzo dobrze grający goście zdobyli gola na 2:2. Gotowy do wejścia na boisko był Sandro Wagner. Wiadomo było, że zmieni Roberta Lewandowskiego, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem. Trzeba było jedynie poczekać na przerwę w grze.

Wtedy Thomas Mueller dośrodkował w pole karne, a Robert Lewandowski w swoim ostatnim kontakcie z piłką pokonał Jiriego Pavlenkę.

Był to kluczowy moment spotkania. Ten gol podciął skrzydła dobrze grającym gościom, którzy w 84 minucie zostali dobici przez Muellera.

Bayern Monachium miał sporo szczęścia, a Sandro Wagner mógł wejść na boisko już przy stanie 3:2. Trudno przewidzieć, jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie, gdyby zmiana została dokonana chwilę wcześniej.

Po 19 kolejkach Bayern prowadzi w Bundeslidze z 47 punktami i wysoką 16-punktową przewagą nad kolejnymi rywalami.

Czy Robert Lewandowski przekroczy barierę 30 goli w tym sezonie Bundesligi?