Sparingowo: Cracovia pokonała Stal Mielec. Hat-trick Krzysztofa Piątka po asystach Denissa Rakelsa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MARCIN PIRGA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Newspix / MARCIN PIRGA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

W pierwszym z sobotnich sparingów Cracovia pokonała 3:1 I-ligową Stal Mielec, a wszystkie bramki dla Pasów zdobył Krzysztof Piątek. W skompletowaniu hat-tricka napastnikowi krakowian pomógł Deniss Rakels.

Od 8. minuty Stal prowadziła po golu Michała Janoty, ale na trafienie byłego gracza Feyenoordu Rotterdam Krzysztof Piątek odpowiedział trzema golami. Najpierw w 29. minucie pokonał Rafała Strączka efektownym uderzeniem sprzed pola karnego, po którym piłka wylądowała w samym "okienku" bramki I-ligowca. Siedem minut później zaskoczył Strączka strzałem z dziesięciu metrów, a wynik spotkania ustalił, pokonując bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

Co ciekawe, przy każdym z trafień najlepszemu strzelcowi Cracovii asystował Deniss Rakels. Występ przeciwko Stali był dopiero drugi Łotysza po powrocie do Pasów, ale jego współpraca z Piątkiem szybko zaczęła wyglądać bardziej niż obiecująco. Sam Piątek natomiast w zimowych sparingach strzelił łącznie cztery gole.

Spotkanie ze Stalą było pierwszym z zaplanowanych na sobotę gier kontrolnych Cracovii. Wczesnym popołudniem Pasy zagrają też z II-ligową Siarką Tarnobrzeg, ale to przeciwko Stali wystąpił teoretycznie podstawowy skład pięciokrotnych mistrzów Polski.

Stal Mielec - Cracovia 1:3 (1:2) 0:1 - Janota 8' 1:1 - Piątek 29' 1:2 - Piątek 36' 1:3 - Piątek 89'

Stal: Rafał Strączek - Mateusz Gancarczyk (46' Dominik Sadzawicki), Rafał Grodzicki (46' Martin Dobrotka), Krzysztof Kiercz (46' Szymon Przystalski), Krystian Getinger (46' Leandro) - Maksymilian Banaszewski (46' Szymon Sobczak), Arkadiusz Górka (46' zawodnik nieznany), Michał Janota (46' Piotr Marciniec), Bartosz Nowak (46' Tomasz Swędrowski), Mateusz Cholewiak (46' zawodnik nieznany, 70' zawodnik nieznany) - 20. Dejan Dermanović (46 Jakub Arak).

Cracovia: Adam Wilk - Diego Ferraresso, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak, Kamil Pestka - Jaroslav Mihalík, Miroslav Covilo, Szymon Drewniak (68' Daniel Pik), Javi Hernandez, Deniss Rakels - Krzysztof Piątek.