Ligue 1: ogromny ścisk za plecami Paris Saint-Germain

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Laurence Griffiths / Piłka nożna
Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Olympique Marsylia mógł być samodzielnym wiceliderem Ligue 1 i zniwelować przynajmniej część strat do Paris Saint-Germain. W starciu z Montpellier HSC wywalczył jednak tylko remis 1:1.

Na Stade de la Mosson wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. Gospodarze prowadzili po golu Giovanniego Sio, ale tuż przed przerwą wyrównał Florian Thauvin, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Olympique Lyon, który pokonał SM Caen 2:1. Teraz Les Gones, ekipa ze Stade Velodrome, a także AS Monaco mają po 32 punkty - o dziewięć mniej niż Paris Saint-Germain. Dzięki najlepszej różnicy bramek wiceliderem są podopieczni Bruno Genesio.

W trzecim niedzielnym meczu 16. kolejki AS Saint-Etienne zremisowało z FC Nantes 1:1. Kanarki zajmują 5. miejsce.

16. KOLEJKA LIGUE 1:

AS Saint-Etienne - FC Nantes 1:1 (1:0) 1:0 - Vincent Pajot 38' 1:1 - Emiliano Sala 61'

SM Caen - Olympique Lyon 1:2 (0:1) 0:1 - Maxwel Cornet 10' 0:2 - Mariano Diaz 54' 1:2 - Ivan Santini 90'

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 1:1 (1:0) 1:0 - Giovanni Sio 29' 1:1 - Florian Thauvin (k.) 45' [multitable table=843 timetable=10730]Tabela/terminarz[/multitable]