Ligue 1: przerwane derby, kibice wtargnęli na boisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / AFP / Memphis Depay
East News / AFP / Memphis Depay

Skandal w derbach Doliny Rodanu. Olympique Lyon rozbił na wyjeździe AS Saint-Etienne aż 5:0, ale w końcówce mecz został przerwany ze względu na wtargnięcie kibiców na boisko.

Incydent miał miejsce tuż po ostatnim golu Nabila Fekira. Zawodnik Les Gones zdjął koszulkę i demonstrował radość pod sektorem zajmowanym przez fanów gospodarzy. Część z nich zbiegła z trybun i pojawiła się na placu gry. Sędzia Clement Turpin przerwał zawody i wznowił je po kilkudziesięciu minutach, gdy sytuacja się uspokoiła.

W identycznym stosunku jak Olympique Lyon wygrał Olympique Marsylia, który zdemolował u siebie SM Caen. Oba zespoły plasują się w tabeli za Paris Saint-Germain oraz AS Monaco.

W pozostałych niedzielnych meczach po pełną pulę sięgały OGC Nice i Lille OSC. Ta ostatnia drużyna w starciu słabeuszy pokonała na wyjeździe FC Metz, które po dwunastu kolejkach ma na koncie zaledwie trzy punkty.

12. KOLEJKA LIGUE 1:

OGC Nice - Dijon FCO 1:0 (1:0) 1:0 - Mario Balotelli (k.) 40'

Olympique Marsylia - SM Caen 5:0 (1:0) 1:0 - Luiz Gustavo 43' 2:0 - Florian Thauvin 47' 3:0 - Morgan Sanson 52' 4:0 - Kostas Mitroglou 76' 5:0 - Florian Thauvin 81'

FC Metz - Lille OSC 0:3 (0:1) 0:1 - Nicolas Pepe (k.) 45+2' 0:2 - Fares Bahlouli 67' 0:3 - Nicolas Pepe 87'

AS Saint-Etienne - Olympique Lyon 0:5 (0:2) 0:1 - Memphis Depay 11' 0:2 - Nabil Fekir 25' 0:3 - Mariano Diaz 58' 0:4 - Bertrand Traore 65' 0:5 - Nabil Fekir 84'