Zagłębie Sosnowiec znowu może marzyć o awansie. Ruch Chorzów wciąż na dnie

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Zagłębie Sosnowiec
/ Zagłębie Sosnowiec

W Sosnowcu Zagłębie pokonało Ruch Chorzów 2:1. Bramki w meczu padały po przerwie. Dla gospodarzy strzelali Nawotka i Udovicić, dla gości Mello.

Dobry mecz obejrzeli kibice w Sosnowcu. W prestiżowym dla Górnego Śląska i Zagłębia spotkaniu w pierwszej części fani bramek nie zobaczyli. Grę prowadzili gospodarze, ale nie potrafili wykorzystać stworzonych okazji. Szansę miał m.in. w 8. minucie Szymon Lewicki, jednak jego strzał obronił Libor Hrdlicka.

Gospodarze w tej fazie meczu często uderzali, Słowak w bramce Ruchu musiał być czujny. Długo nudził się po drugiej stronie Dawid Kudła. Dopiero w końcówce pierwszej części chorzowianie pokazali, że drzemią w nich spore możliwości. W 41. minucie Miłosz Przybecki z dystansu uderzył i trafił w słupek. Chwilę później z kilku metrów spudłował Giacomo Mello.

Kapitalnie drugą połowę rozpoczęli gracze Zagłębia. W 47. minucie Tomasz Nawotka, po zbyt krótkim wybiciu Hrdlicki, uderzył bardzo precyzyjnie z woleja. Słowak nie był w stanie obronić tego uderzenia.

Ruch rzucił się do ataku i po sześciu minutach wyrównał. Z prawej strony dośrodkował Santiago Villafane, a kapitalnym strzałem prawą nogą akcję wykończył Mello.

W kolejnych minutach atakowała jedna bądź też druga drużyna. Zagłębie mogło ponownie prowadzić po mocnym strzale Nawotki, który na róg wybił bramkarz. Ruch mógł trafić po soczystym strzale z dystansu Mello. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Decydujący moment pojedynku miał miejsce w 83. minucie. W okolicy narożnika pola karnego faulował Mateusz Hołownia. Z rzutu wolnego w kierunku bliższego słupka uderzył Żarko Udovicić, Hrdlicka popełnił błąd i piłka znalazła się w siatce.

Ruch nie był w stanie odpowiedzieć Zagłębiu i musiał pogodzić się z drugą porażką w ostatnich siedmiu meczach. - To nie jest tragedia, spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie - podsumował po meczu najlepszy w szeregach gości Mello.

Zagłębie po wygranej ponownie może myśleć o awansie, a Ruch przez najbliższe dwa tygodnie na pewno będzie zamykał tabelę Nice I ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 2:1 (0:0) 1:0 - Nawotka 47' 1:1 - Mello 53' 2:1 - Udovicić 83'

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Żarko Udovicić - Sebastian Milewski, Adam Banasiak (67' Konrad Wrzesiński), Tomasz Nowak, Tomasz Nawotka (89' Nuno Malheiro) - Vamara Sanogo (74' Wojciech Łuczak) - Szymon Lewicki.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Santiago Villafane, Marcin Kowalczyk (86' Artur Balicki), Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Miłosz Trojak, Maciej Urbańczyk (90+1' Kamil Słoma), Michał Walski, Giacomo Mello - Vilim Posinković (66' Bartosz Nowak).

Żółte kartki: Marković, Przybecki, Hołownia, Trojak (Ruch).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Ruch Chorzów do końca rundy jesiennej opuści ostatnie miejsce w tabeli?