Kompromitacja Gerarda Pique. Protestował po golu strzelonym ręką i wyleciał z boiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Ivan Alvarado / Na zdjęciu: Gerard Pique
Reuters / Ivan Alvarado / Na zdjęciu: Gerard Pique

Fatalny występ w meczu FC Barcelona - Olympiakos Pireus zanotował Gerard Pique. Obrońca katalońskiego klubu skompromitował się po tym, gdy protestował po golu zdobytym ręką. Sędzia wyrzucił go z boiska.

Do sytuacji doszło w 42. minucie. Gerard Deulofeu podał w pole karne, a piłkę odbił bramkarz Olympiakosu Pireus. Skorzystał z tego Gerard Pique, który wpakował futbolówkę do siatki. Reprezentant Hiszpanii cieszył się z gola, ale bramka nie mogła zostać uznana, gdyż piłkarz pomagał sobie ręką.

Pique ostro protestował przeciwko decyzji szkockiego arbitra Williama Colluma. Sędziemu brakło cierpliwości i postanowił ukarać hiszpańskiego obrońcę żółtą kartką. Dla gracza FC Barcelona było to drugie takie upomnienie, w 11. minucie został ukarany "żółtkiem" za faul w bocznym sektorze boiska. Tym samym Pique musiał opuścić boisko.

Decyzja sędziego nie spotkała się z aprobatą kibiców i piłkarzy barcelońskiego klubu. Po tym, gdy Collum wyciągnął z kieszeni czerwoną kartkę słychać było głośne gwizdy. W drugiej połowie Blaugrana musiała sobie radzić w osłabieniu. Do przerwy Katalończycy prowadzili 1:0 po samobójczym golu Dimitrisa Nikolaou.

Czy Gerard Pique zasłużył na czerwoną kartkę?