Bundesliga: świetna forma Hannoveru 96. Beniaminek liderem po 48 latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  	PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN /
PAP/EPA / PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN /

W piątkowym spotkaniu 4. kolejki Bundesligi Hannover 96 pokonał Hamburger SV 2:0. Tym samym beniaminek został nowym liderem niemieckiej ekstraklasy.

Hamburger SV sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw, co w kibicach tego zespołu wywołało spory entuzjazm. Jednak po dwóch kolejnych spotkaniach nastroje w Hamburgu są dużo gorsze. W piątek HSV przegrało na wyjeździe z Hannoverem 96 0:2. Gospodarze byli stroną dominującą i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Jednak to goście w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego minimalnie spudłował Lewis Holtby. Była to najgroźniejsza okazji hamburczyków w pierwszej części gry. Również Hannover 96 miał swoją szansę na objęcie prowadzenia, ale po strzale z dystansu Marvina Bakalorza piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli gospodarze. Już w 50. minucie Hannover 96 objął prowadzenie. W olbrzymim zamieszani w polu karnym hamburczyków najlepiej zachował się Martin Harnik i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Beniaminek dominował i zdołał podwyższyć prowadzenie w 82. minucie. Wtedy to błąd bramkarza HSV wykorzystał Ihlas Bebou.

Tym samym Hannover 96 objął pozycję lidera Bundesligi. Dla beniaminka to pierwsza taka sytuacja od 1969 roku. Kibice z Hanoweru mogą świętować.

Hannover 96 - Hamburger SV 2:0 (0:0) 1:0 - Martin Harnik 50' 2:0 - Ihlas Bebou 82'

Czy Hannover 96 wywalczy awans do europejskich pucharów?