Serie A: klub Bartosza Salamona nie zatrzymał Interu Mediolan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Enrico Locci / Bartosz Salamon w barwach Cagliari
Getty Images / Enrico Locci / Bartosz Salamon w barwach Cagliari

Inter Mediolan zwyciężył 2:0 ze SPAL-em w 3. kolejce Serie A i jest wiceliderem. Piątego gola w sezonie strzelił Mauro Icardi. Wyrównać mógł Bartosz Salamon, ale chybił z kilku metrów.

Przerwa reprezentacyjna nie była udana dla Mauro Icardiego. Po bramkostrzelnym początku kampanii w Serie A selekcjoner Jorge Sampaoli wybrał piłkarza Interu Mediolan na swojego centralnego napastnika zamiast Gonzalo Higuaina czy Sergio Aguero. Argentyńska ofensywa wyglądała jednak źle i wypracowała ledwie gola przez 180 minut.

Po powrocie do klubu Icardi znów strzela. Piątego gola w sezonie zdobył z rzutu karnego. W 27. minucie Inter prowadził 1:0. Przewaga do przerwy mogła być wyższa, ale kolejne dobre zawody rozgrywał Alfred Gomis. Bramkarz SPAL zatrzymał na inaugurację Lazio Rzym, a w niedzielę obronił uderzenia Icardiego oraz Danilo D'Ambrosio.

W drugiej połowie Inter nie cofnął się. Grał u siebie, z beniaminkiem, więc to nie był dobry moment na bronienie małej przewagi. Po godzinie w statystyce strzałów celnych było 5:1 na korzyść zespołu Luciano Spallettiego. Ponadto w poprzeczkę huknął Matias Vecino.

Największa szansa SPAL na wyrównanie została zmarnowana przez Bartosza Salamona. W 65. minucie Polak uciekł obrońcom Interu i zapolował na piłkę po dośrodkowaniu Federico Vivianiego z rzutu wolnego. Samira Handanovicia zamurowało i miał szczęście, że Salamon spudłował z kilku metrów. Polak kilkakrotnie uderzył dłonią w boisko ze złości.

Inter potraktował ostrzeżenie poważnie i później nie pozwolił przyjezdnym na nic ponad jeden strzał z dystansu. Ekipa z Mediolanu potwierdziła wyższość golem na 2:0. Ivan Perisić huknął z powietrza pod poprzeczkę po wrzutce D'Ambrosio.

Inter Mediolan - SPAL 2:0 (1:0) 1:0 - Mauro Icardi (k.) 27' 2:0 - Ivan Perisić 87'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Dalbert - Roberto Gagliardini, Borja Valero (77' Matias Vecino) - Antonio Candreva (88' Eder), Joao Mario (66' Marcelo Brozović), Ivan Perisić - Mauro Icardi

SPAL: Alfred Gomis - Sauli Vaisanen, Francesco Vicari, Bartosz Salamon - Filippo Costa, Luca Mora (78' Alberto Grassi), Federico Viviani (85' Federico Bonazzoli), Pasquale Schiattarella, Manuel Lazzari - Marco Borriello, Alberto Paloschi (65' Mirco Antenucci)

Żółte kartki: D'Ambrosio, Gagliardini (Inter) oraz Vicari, Mora (SPAL)

Sędzia: Claudio Gavilucci