Ligue 1: Neymar rozdaje karty w Paryżu. Dwa gole i trzy asysty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Neymar w barwach Paris Saint-Germain

Niedzielny wieczór w Ligue 1 należał do Neymara. Na Parc des Princes Brazylijczyk zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty. PSG, grające od 70. minuty w osłabieniu, pokonało Toulouse 6:2.

Od początku meczu przewagę uzyskali paryżanie, ale to piłkarze Toulouse objęli prowadzenie. W 19. minucie pierwsze groźniejsze wyjście przyjezdnych zakończyło się bramką. Z prawej strony dośrodkował Kelvin Adou, a ładnym strzałem z woleja piłkę w bramce umieścił Max-Alain Gradel.

PSG do remisu doprowadziło w 31. minucie. Strzał Adriena Rabiota odbił bramkarz, dobitka Neymara znalazła drogę do bramki. Cztery minuty później wicemistrzowie Francji już prowadzili. Podawał Brazylijczyk, który zagrał "klepkę" za Rabiotem, a ten strzałem z ok. 20 metrów uderzył tuż przy słupku.

Po przerwie paryżanie długo nie mogli zdobyć kolejnego gola. Goście nie potrafili wiele zdziałać, ale od 70. minuty zaświeciło się dla nich światełko w tunelu. Sędzia, wydaje się, że zbyt pochopnie, wyrzucił z boiska za dwie żółte kartki Marco Verrattiego.

Pięć minut później było już jednak 3:1. W polu karnym sfaulowany został Neymar, a "jedenastkę" pewnie wykonał Edinson Cavani. W 78. minucie goście złapali kontakt po golu Christophera Julliena. Stoper przyłożył głowę do dośrodkowanej z rogu piłki. W odpowiedzi kapitalnym strzałem popisał się Javier Pastore, asystę zanotował Angel di Maria, któremu podawał... Neymar. Chwilę później Brazylijczyk kapitalnie dośrodkował z rogu, a "nożycami" piłkę w bramce umieścił Layvin Kurzawa. To nie był koniec koncertu PSG i przede wszystkim Neymara. W doliczonym czasie Brazylijczyk ośmieszył w polu karnym kilku rywali i płaskim uderzeniem ustalił wynik gry.

Paris Saint-Germain - Toulouse FC 6:2 (2:1) 0:1 - Gradel 19' 1:1 - Neymar 31' 2:1 - Rabiot 35'  3:1 - Cavani (k.) 75' 3:2 - Jullien 78' 4:2 - Pastore 82' 5:2 - Kurzawa 84' 6:2 - Neymar 90+2'

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Presnel Kimpembe, Thiago Motta (68' Javier Pastore), Angel di Maria (85' Julian Draxler), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Edinson Cavani (85' Giovani Lo Celso), Neymar.

Toulouse: Alban Lafont - Francois Moubandje, Christopher Jullien, Issa Diop, Kelvin Adou, Jimmy Durmaz (46'Corentin Jean), Somalia, Alexis Blin, Ola Toivonen (58' Zinedine Machach), Max Gradel (62' Clement Michelin), Andy Delort.

Żółte kartki: Verratti 2 (PSG), Diop, Blin, Michelin (Toulouse).

Czerwona kartka: Verratti (PSG), /za 2 żółte, 70'/.

Sędzia: Amaury Deleure.

Lille OSC - SM Caen 0:2 (0:1) 0:1 - Da Silva 5' 0:2 - Santini 69'

Olympique Marsylia - Angers SCO 1:1 (1:0) 1:0 - N'Jie 17' 1:1 - Ekambi 70'

Czerwona kartka: Ocampos (Olympique) /90+4'/.