VAR także w Pucharze Polski, znamy sędziów meczów 1/16 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / System VAR w sezonie 2017/18 wkroczył na polskie stadiony

Wideoasystenci pracują nie tylko w Lotto Ekstraklasie. Zobaczymy ich także w jednym z najbliższych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski.

Pod okiem kamer znajdzie się mecz Wisły Puławy z Legią Warszawa. Na sędziego głównego został wyznaczony Bartosz Frankowski, zaś przy monitorach będą mu pomagać Szymon Marciniak oraz Paweł Gil.

1/16 finału to pierwszy etap, w którym zobaczymy w akcji najsilniejsze zespoły Lotto Ekstraklasy. Broniąca trofeum Arka Gdynia zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław. Z kolei finalista poprzedniej edycji, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Szesnaście spotkań odbędzie się w ciągu trzech dni (od wtorku do czwartku). O awansie decyduje jedna potyczka, zatem w przypadku remisu po 90 minutach arbiter zarządzi dogrywkę, a później ewentualnie rzuty karne.

Data Mecz Sędzia
08.08, 17:00Ruch Zdzieszowice - Górnik ŁęcznaDaniel Kruczyński (Żywiec)
08.08, 17:00Siarka Tarnobrzeg - Bruk-Bet Termalica NiecieczaPiotr Urban (Legionowo)
08.08, 18:00Wisła Puławy - Legia WarszawaBartosz Frankowski (Toruń)
08.08, 19:00Ruch Chorzów - Chrobry GłogówDawid Bukowczan (Żywiec)
08.08, 19:00Stal Mielec - Piast GliwiceMateusz Złotnicki (Lublin)
08.08, 19:00Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Podbeskidzie Bielsko-BiałaŁukasz Szczech (Kobyłka)
08.08, 20:45Wisła Kraków - Wisła PłockDominik Sulikowski (Gdańsk)
09.08, 19:00Drutex-Bytovia Bytów - Lechia GdańskŁukasz Bednarek (Koszalin)
09.08, 19:00GKS Bełchatów - Chojniczanka ChojniceWojciech Myć (Lublin)
09.08, 19:00Miedź Legnica - Sandecja Nowy SączTomasz Wajda (Żywiec)
09.08, 19:00Sokół Ostróda - Górnik ZabrzeSylwester Rasmus (Kończewice)
09.08, 19:30GKS Tychy - CracoviaZbigniew Dobrynin (Łódź)
09.08, 20:00Pogoń Szczecin - Lech PoznańKrzysztof Jakubik (Siedlce)
10.08, 19:00KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia BiałystokPaweł Pskit (Zgierz)
10.08, 19:00Zagłębie Sosnowiec - Korona KielceSebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)
10.08, 20:00Arka Gdynia - Śląsk WrocławJarosław Przybył (Kluczbork)

Który mecz 1/16 finału dostarczy najwięcej emocji?