Miedź - Stal: beniaminek ucieszył kibiców w dwóch miastach

Stal Mielec wygrała niespodziewanie 2:1 na stadionie Miedzi Legnica. Decydującego gola zdobyła w 76. minucie. Taki wynik zapewnił Sandecji Nowy Sącz awans do Lotto Ekstraklasy.

Trener Zbigniew Smółka gościł niedawno w Legnicy i oglądał na żywo mecz Miedzi. Ponadto był świadomy jak drużyna Ryszarda Tarasiewicza ustawiła sobie szybkim golem poprzedni mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Dlatego Stal Mielec była na początku spotkania ostrożna i stawiała na dobrą organizację na własnej połowie.

Za konstruowanie akcji Miedzi odpowiadali Petteri Forsell i Wojciech Łobodziński. Przed nimi czekał na podania Jakub Vojtus, ale nie dostawał ich tyle ile w poprzednim spotkaniu. Piłkarze Stali wreszcie zobaczyli w oczach legniczan zwątpienie i postanowili zaatakować

W 40. minucie beniaminek wyszedł na prowadzenie 1:0. Na solowy atak zdecydował się Szymon Sobczak. Po wyprowadzeniu w pole obrońców ominął celnym strzałem Pawła Kapsę.

Miedź przegrywała i kiedy schodziła do szatni na przerwę, usłyszała nieśmiałe gwizdy z trybun.

W drugiej połowie gospodarzy było co prawda stać na wyrównanie po strzale z rzutu karnego Jakuba Vojtusa, coraz żwawsze i bardziej agresywne ataki, ale nie wywalczyli oni nawet punktu. Stal była tego dnia skuteczna i zdeterminowana. O jej zwycięstwie zdecydowało trafienie Aleksandara Kolewa w 76. minucie.

Zwycięstwo 2:1 Stali w Legnicy zapewniło awans Sandecji Nowy Sącz, która swoje domowe spotkania planuje rozgrywać właśnie w Mielcu.

Miedź Legnica - Stal Mielec 1:2 (0:1) 0:1 - Szymon Sobczak 40' 1:1 - Jakub Vojtus (k.) 58' 1:2 - Aleksandar Kolew 76'

Miedź: Paweł Kapsa - Hunter Gorskie, Tomasz Midzierski (84' Mladen Bartulović), Michał Stasiak, Rumen Trifonow - Petteri Pennanen (69' Michał Bartkowiak), Damian Rasak - Petteri Forsell (46' Mariusz Rybicki), Marquitos, Wojciech Łobodziński – Jakub Vojtus.

Stal: Libera - Robert Sulewski, Krzysztof Kiercz, Boris Milekić, Krystian Getinger - Przemysław Lech, Wasił Panajotow (90' Kamil Radulj) - Szymon Sobczak (88' Dorian Buczek), Krzysztof Drzazga (84' Piotr Głowacki), Arkadiusz Górka - Aleksandar Kolew.

Żółte kartki: Gorskie (Miedź) oraz Kolew (Stal).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).