Zobacz klasyfikację najlepszych strzelców Bundesligi. Lewandowski dogonił Aubameyanga

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Trwa wyścig o koronę króla strzelców Bundesligi pomiędzy Robertem Lewandowskim i Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Obaj zawodnicy po sobotnich meczach mają na swoich kontach po 19 bramek.

Robert Lewandowski rozegrał świetny mecz przeciwko Hamburgerowi SV. Jego Bayern Monachium pokonał rywali walczących o utrzymanie w Bundeslidze aż 8:0. Kapitan reprezentacji Polski zakończył spotkanie z trzema bramkami i przez kilkanaście minut był samotnym liderem wirtualnej klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

W 57. minucie "Lewy" opuścił boisko, a w tym samym czasie Pierre-Emerick Aubameyang zdobył swoją pierwszą bramkę dla Borussii Dortmund w starciu przeciwko SC Freiburg. Gabończyk kwadrans później strzelił drugiego gola i zrównał się z Lewandowskim.

Obaj zawodnicy mają na swoich kontach po 19 goli.  Tym samym Polak dogonił Gabończyka, przed sobotnimi meczami tracił do niego jedneą bramkę. Trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi jest Anthony Modest, który dla 1. FC Koeln zdobył 17 bramek. Swój dorobek powiększył czwarty Timo Werner. Piłkarz RB Lipsk ma już 13 goli w tym sezonie.