Legia - Ajax: Koszmarna pomyłka sędziego. To zdjęcie wiele wyjaśnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski /
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski /

Spotkanie 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa i Ajaksem Amsterdam zakończyło się bezbramkowym remisem. W 8. minucie sędzia tego pojedynku popełnił koszmarny błąd.

Po strzale Davy'ego Klaassena piłkę w ostatniej chwili chwycił Arkadiusz Malarz, który uratował swój zespół przed stratą gola. Sędzia nie miał wątpliwości i nie uznał bramki, nakazując kontynuowanie gry. Jednak jak wykazały telewizyjne powtórki, popełnił koszmarny błąd.

Akcja z 8. minuty wywołała spore poruszenie na Twitterze. Powyższe zdjęcie rozwiązuje wszystkie wątpliwości. Sędzia David Fernandez Borbalan powinien uznać prawidłowo zdobytego przez Klaassena gola. Legia Warszawa w tej sytuacji miała bardzo dużo szczęścia.

Potwierdziła to również specjalna analiza w studiu Canal+. Ajax od 8. minuty powinien prowadzić 1:0. Spotkanie w Warszawie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dodajmy, że rewanżowy mecz rozegrany zostanie za tydzień w Amsterdamie.