Lider stracił dwa punkty - relacja z meczu Okocimski Brzesko - KSZO Ostrowiec

Podopieczni trenera Wiesława Wojno, w meczu z Okocimskim Brzesko byli zespołem zdecydowanie lepszym niż rywal, jednak już w doliczonym czasie gry nie ustrzegli się błędu i stracili dwa punkty ze zdecydowanie słabszym od siebie zespołem.

Początek spotkania dla KSZO był wręcz wymarzony. Już w 6. minucie meczu Hubert Robaszek odegrał z lewej strony piłkę do Adama Cieślińskiego, a napastnik pomarańczowo-czarnych pewnym strzałem pokonał bezradnego Macieja Palczewskiego, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Minął kwadrans gry i zespół gości mógł się pokusić o podwyższenie rezultatu. Cieśliński wyłożył piłkę w polu karnym Adrianowi Frańczakowi, ale futbolówka wyszła tylko na rzut rożny. W 22. minucie z rzutu wolnego w pole karne KSZO dośrodkowywał Bartłomiej Łopuszek, ale strzał Łukasza Szczoczarza minął bramkę strzeżoną przez Rafała Kwapisza. Zegar boiskowy nie wskazał jeszcze 31. minuty, kiedy bezpośrednio z rzutu wolnego atomowym strzałem popisał się Sebastian Brytan, jednak piłka po jego uderzeniu z około 30 metrów trafiła w mur piłkarzy z Brzeska. Najgroźniejsza akcję pierwszej połowy piłkarze Okocimskiego przeprowadzili w 37. minucie, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg Szczoczarza wybił świetnie interweniujący Kwapisz. Zawodnicy KSZO po zdecydowanie lepszej grze zasłużenie prowadzili do przerwy 1:0.

Na drugą odsłonę piłkarze Okocimskiego wyszli bardziej zmobilizowani i zdeterminowani, choć nadal przewagę optyczną posiadali goście. W 50. minucie z rzutu wolnego uderzył Brytan, ale i tym razem piłka wybita przez Palczewskiego na korner nie znalazła drogi do siatki. Po stałym fragmencie gry zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale strzał Radosława Kardasa z dużym szczęściem w ostatniej chwili został wybity z linii bramkowej przez jednego z obrońców Okocimskiego. Dziesięć minut później do sytuacji sam na sam z bramkarzem wychodził kapitan ostrowieckiej drużyny - Marcin Dziewulski - który był ewidentnie faulowany przez rywala, jednak arbiter spotkania nawet nie zareagował. Chwilę później w zamieszaniu pod polem karnym gospodarzy strzelał Cieśliński, jednak futbolówka przeszła tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. W 64. minucie meczu Frańczak odegrał na lewą stronę do Robaszka, jednak strzał pomocnika KSZO trafił tylko w boczną siatkę bramki Palczewskiego. Trzy minuty później w zamieszaniu w polu karnym KSZO, piłkę niefortunnie wybił Kwapisz, ta trafiła do Szczoczarza, który mając doskonałą okazję przestrzelił. W 78. minucie KSZO po raz kolejny w tym meczu powinien zasłużenie prowadzić. Krystian Kanarski podał piłkę do Robaszka, który strzelił na bramkę gospodarzy, jednak uderzenie wybronił Palczewski. Już w doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym dla gospodarzy Kwapisz obronił pierwszy strzał jednego z piłkarzy Okocimskiego, ale przy dobitce głową Sławomira Jagły musiał skapitulować. Chwile później KSZO przeprowadził ostatnią akcję meczu: Kanarski zderzył się niebezpiecznie z Palczewskim, jednak sędzia i tym razem nie zareagował na taki faul, piłkę przejął Brytan, ale uderzył niecelnie i wynik nie uległ już zmianie. Tym samym ostrowczanie stracili dwa punkty, choć byli drużyną o klasę lepszą od swojego rywala.

Okocimski Brzesko - KSZO Ostrowiec Św. 1:1(0:1)

0:1 - Cieśliński 6'

1:1 - Jagła 90'

Okocimski: Palczewski - Twardawa, Drozd (71' Jagła), Łapuszek, Wawryka - Matras, Kozieł, Kajca, Dynarek (46' Baruch) - Szczoczarz, Ogar (73' Popiela).

KSZO: Kwapisz - Szymoniak, Ciesielski, Kardas, Stachurski - Robaszek, Dziewulski, Skórnicki, Brytan, Frańczak (82' Pietrzak) - Cieśliński (75' Kanarski).

Żółte kartki: Łopuszek (Okocimski) - Brytan (KSZO)

Sędzia: Grzegorz Wnuk (Podkarpacki ZPN).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!