Bundesliga: sensacja była blisko. Borussia Dortmund nie wykorzystała szansy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA

W meczu 18. kolejki Bundesligi 1.FSV Mainz zremisował przed własną publicznością z Borussią Dortmund 1:1. Gola dla gości zdobył Marco Reus, a dla gospodarzy trafił Danny Latza. 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Borussii Dortmund. Już w 3. minucie goście objęli prowadzenie. Borussia wyszła z groźną kontrą. Piłkę do Marco Reusa dograł Andre Schuerrle. Niepilnowany Reus w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Jonasowi Loesslowi. Tak dobry początek uśpił przyjezdnych, którzy nie forsowali tempa i skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu. Goście mieli jednak dużą przewagę nad przeciwnikiem.

Spotkanie to nie było porywającym widowiskiem. Więcej było walki, gry w powietrzu niż finezyjnych akcji. Gospodarze robili wszystko, by doprowadzić do remisu, ale nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę zespołu z Dortmundu. Z kolei goście szukali swoich szans w kontratakach i stałych fragmentach gry. Dyspozycji Borussii nie odmieniły zmiany dokonane przez Thomasa Tuchela.

Gospodarze swego dopięli w 83. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła piłka trafiła na piąty metr do Danny'ego Latzy. Ten urwał się spod opieki Łukasza Piszczka i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Borussii. Błąd w tej sytuacji popełnili defensorzy Borussii, którzy pozwolili na groźne dośrodkowanie, a także lepiej zachować mógł się reprezentant Polski.

Zdobyty gol dodał wiatru w żagle gospodarzom, którzy byli blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Zespół z Moguncji rzucił się do ataków i mało brakło, by w doliczonym czasie gry zdobyć upragnioną bramkę. Strzał Pablo de Blasisa z szesnastu metrów dosłownie o kilkanaście centymetrów minął bramkę.

1.FSV Mainz - Borussia Dortmund 1:1 (0:1) 0:1 - Marco Reus 3' 1:1 - Danny Latza 83'

1.FSV Mainz: Jonas Loessl - Daniel Brosinski, Niko Bungert, Stefan Bell, Giulio Donati - Jean-Philippe Gbamin (62' Andre Ramalho), Danny Latza - Jairo Samperio, Fabian Frei (69' Aaron Seydel), Levin Oztunali - Yoshinori Muto (74' Pablo de Blasis).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopulos, Matthias Ginter, Marcel Schmelzer - Gonzalo Castro (86' Christian Pulisić), Julian Weigl, Raphael Guerreiro (66' Mario Goetze) - Andre Schuerrle, Pierre-Emerick Aubameyang (72' Ousmane Dembele), Marco Reus.

Żółte kartki: Jean-Philippe Gnabin, Jairo Sampeiro (1.FSV Mainz) oraz Andre Schuerrle (Borussia Dortmund).