Błysk Artura Sobiecha. Efektowny gol Polaka w sparingu (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andreas Schlichter / Na zdjęciu: Artur Sobiech
Getty Images / Andreas Schlichter / Na zdjęciu: Artur Sobiech

Artur Sobiech stracił końcówkę rundy jesiennej ze względu na uraz kolana, ale po kontuzji nie ma już śladu. Polak udanie rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej - w sparingu z FC Augsburg (1:1) zdobył efektowną bramkę.

Artur Sobiech strzelił gola w 58. minucie spotkania z 12. zespołem Bundesligi. Po podaniu Uffego Becha wyprzedził obrońców i pokonał bramkarza rywali efektownym uderzeniem piętą.

Zespół Sobiecha przebywa na zgrupowaniu. Sparing z Augsburgiem był pierwszym Hannoveru 96 przed startem rundy wiosennej, która wystartuje 30 stycznia. Ekipa z HDI-Arena jest wiceliderem 2. Bundesligi i znajduje się na dobrej drodze, by po roku przerwy wrócić do niemieckiej ekstraklasy.

W pierwszej części sezonu Sobiech wystąpił w 13 meczach, w których strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Pod koniec rundy jesiennej zmagał się z urazem kolano, przez który stracił występy w czterech spotkaniach.