Puchar UEFA: Awans Werderu i Olympique

Werder Brama zgodnie z przewidywaniami wyeliminował Saint Etienne, natomiast do rozstrzygnięcia losów rywalizacji w Amsterdamie była konieczna dogrywka, po której więcej powodów do radości mieli goście. Tym samym Ajax nie zdołał sprawić sobie prezentu na 109-lecie istnienia klubu.

Saint Etienne przed rewanżem z Werderem nie ukrywało, że zdecydowanie ważniejsze dla klubu jest utrzymanie się w Ligue 1, niż awans do ćwierćfinału Pucharu UEFA, dlatego też klub z Francji nie zagrał w najsilniejszym składzie. Goście prowadzili 2:0 po trafieniach Proedla oraz Claudio Pizarro, ale dzięki Benalouane oraz Graksowi miejscowi ostatecznie zremisowali. Ten wynik premiował awansem jednak Niemców.

Ajax Amsterdam, na 109-lecie istnienia klubu grał z Olympique Marsylią i trzeba przyznać, że to spotkanie dostarczyło fanom piłki nożnej wielu emocji. Podopieczni Marco van Bastena zdołali odrobić straty z pierwszej potyczki, w której ulegli 1:2 i w 33. objęli prowadzenie za sprawą Enoha, ale do wyrównania szybko zdołał doprowadzić Niang. W 74. bardzo ważnego dla miejscowych gola strzelił Sulejmani. Już w dogrywce, a konkretnie w 109. minucie po zamieszaniu w polu karnym zespołu z Eredivisie gola zdobył Mears i tym samym dał awans drużynie z Marsylii.

W czwartek odbędą się pozostałe mecze w ramach 1/8 finału. Fanów piłki nożnej na tym etapie rozgrywek czeka jeszcze sześć starć.

Saint Etienne - Werder Brema 2:2 (0:2)

0:1 - Proedl 6'

0:2 - Pizarro 28'

1:2 - Benalouane 64'

2:2 - Grax 90'

Pierwszy mecz: 1:0 dla Werderu; awans: Werder.

Ajax Amsterdam - Olympique Marsylia D. 2:2 (2:1, 2:1, 1:1)

1:0 - Enoh 33'