Serie A: świetne popołudnie dla polskiego bramkarza - obronił rzut karny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
PAP/EPA / EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Świetne popołudnie dla Łukasza Skorupskiego we włoskiej Serie A. Polski bramkarz zachował czyste konto w pojedynku Empoli z Cagliari (2:0), a na dodatek obronił rzut karny.

Na ławce Cagliari Calcio usiadł reprezentant Polski Bartosz Salamon, ale między słupkami Empoli FC pojawił się Łukasz Skorupski.

Gospodarze już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Guido Marilungo minął obrońcę, następnie wpadł w pole karne, jednak nie zamierzał egoistycznie zakończyć tej akcji i dostrzegł lepiej ustawionego Levana Mchedlidze, który z kilku metrów otworzył wynika spotkania.

26-letni Gruzin strzelił tym samym swoją pierwszą bramkę w Serie A w tym sezonie. W kolejnych minutach gra zaostrzyła się czego efektem było aż jedenaście żółtych kartek.

18 minut przed końcem Empoli prowadziło już różnicą dwóch bramek. Levan Mchedlidze otrzymał mierzone podanie i z siedmiu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Sytuacja miejscowych mogła skomplikować się kilka chwil później. Cagliari miało bowiem rzut karny, ale nie potrafiło go zamienić na bramkę. Łukasz Skorupski wyczuł intencje strzelca Joao Pedro Galvao i sparował jego uderzenie.

Dzięki temu zachował czyste konto - swoje siódme w sezonie. Empoli zwiększyło przewagę nad strefą spadkową do pięciu punktów.

Empoli - Cagliari 2:0 (1:0) 1:0 - Levan Mchedlidze 8' 2:0 - Levan Mchedlidze 72'

W 81. minucie Joao Pedro Galvao (Cagliari) nie wykorzystał rzutu karnego (Skorupski obronił).

Empoli: Skorupski - Zambelli (23' Cosić), Bellusci, Costa, Pasqual (23' Dimarco), Krunić, Diousse, Croce, Saponara, Mchedlidze (82' Gilardino), Marilungo.

Cagliari: Storari - Isla, Ceppitelli, Alves, Pisacane, Dessena (68' Pedro), Padoin, Barella (52' Di Gennaro), Farias, Sau (60' Giannetti), Melchiorri.

Żółte kartki: Saponara, Costa, Krunic, Marilungo, Mchedlidze, Gilardino (Empoli) oraz Padoin, Melchiorri, Dessena, Farias, Isla (Cagliari).

Sędzia: Nicola Rizzoli.