Wojciech Szczęsny wybrany do "jedenastki" kolejki Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Oficjalny kanał Serie A na portalu YouTube wybrał Wojciecha Szczęsnego do najlepszej "jedenastki" 7. kolejki. Polak z AS Roma rozegrał 90 minut przeciwko Interowi Mediolan (2:1).

Wojciech Szczęsny skapitulował wprawdzie po strzale Evera Banegi, ale zaliczył kilka świetnych interwencji. Największe wrażenie zrobiła parada polskiego bramkarza przy uderzeniu Antonio Candrevy w końcówce pierwszej połowy.

Obok Szczęsnego zestawieniu znalazło się dwóch zawodników AS Roma, którzy strzelili bramki w spotkaniu Interem: obrońca Kostas Manolas oraz napastnik Edin Dzeko. Wyróżniono również między innymi takie gwiazdy jak Ciro Immobile (Lazio) oraz Gonzalo Higuain (Juventus).

W pojedynku z Juventusem bardzo dobrze spisał się drugi z polskich bramkarzy Łukasz Skorupski. Zawodnik Empoli FC popisał się szeregiem świetnych interwencji, jednak miał zbyt małe wsparcie w obrońcach i ostatecznie został trzy razy pokonany (0:3).

Słabiej tym razem powiodło się pozostałym Biało-Czerwonym: Arkadiuszowi Milikowi, Piotrowi Zielińskiemu, Karolowi Linettemu i Thiago Cionkowi.