Filip Starzyński gotowy na mecz z Lechem. Mordercze dwa tygodnie dla Zagłębia Lubin

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / PAP/Maciej Kulczyński /
WP SportoweFakty / PAP/Maciej Kulczyński /

Ledwie w piątek Filip Starzyński został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin, a już w niedzielę może zagrać przeciwko Lechowi Poznań.

Wszystko wskazuje na to, że Piotr Stokowiec nie tylko zabierze Filipa Starzyńskiego do Poznania, ale da mu wystąpić od pierwszej minuty. To efekt morderczego meczu z Partizanem Belgrad w czwartkowy wieczór. Miedziowi pojedynek z Serbami skończyli chwilę przed północną, po 120 minutach i rzutach karnych. W rywalizację z Partizanem włożyli mnóstwo sił i z pewnością odbije się to na ich kondycji fizycznej w niedzielne popołudnie.

To wówczas zmierzą się na Bułgarskiej z Lechem Poznań. Dla Kolejorza będzie to dopiero trzeci mecz w sezonie, a dla Zagłębia już szósty. Rozgrywki rozpoczęli dobre trzy tygodnie temu pojedynkiem w Sofii ze Sławiją w eliminacjach do Ligi Europy. Później był dwumecz z Partizanem oraz spotkanie z Koroną Kielce. Już tydzień temu Piotr Stokowiec dał odpocząć kilku swoim zawodnikom, a mimo to lubinianie wygrali aż 4:0.

Starzyński powinien pojawić się w Poznaniu od pierwszej minuty, chociaż w związku z Euro 2016 miał wydłużone wakacje. Jednak jak sam zapewnia - jest gotowy do gry i trudno przypuszczać, żeby Stokowiec nie skorzystał z niego.

Na występ od pierwszej minuty mogą również liczyć: Krzysztof Janus, Jan Vlasko (byłby wówczas skrzydłowym), Michal Papadopulos czy Jakub Tosik. Trudno jednak wyrokować, ile tak naprawdę zmian zrobi Piotr Stokowiec.

{"id":"","title":""}

Morderczy mecz w czwartek to jedno, ale Zagłębie za kilka dni znów będzie rywalizowało w europejskich pucharach. 28 lipca do Lubina przyjedzie bowiem duńskie SonderjyskE.

- Robimy wszystko, żeby zawodnicy się należycie zregenerowali. Myślę, że ten proces przebiega prawidłowo. Wiemy na co się pisaliśmy i jesteśmy na to przygotowani - kończy Piotr Stokowiec.

Miedziowi w 15 dni zagrają aż 5 meczów (3 w Ekstraklasie i 2 w Lidze Europy).

Rozkład jazdy Zagłębia na najbliższe mecze: 24 lipiec, godz. 18:00: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 28 lipiec, godz. 19:00: Zagłębie Lubin - SonderjyskE 31 lipiec, godz. 15:30: Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4 sierpień, godz. 19:00: SonderjyskE - Zagłębie Lubin 7 sierpień, godz. godz. 15:30: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin