Wiele pracy przed piłkarzami Korony. Wilman: Jesteśmy źli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak /
PAP / Piotr Polak /

Korona rozpoczęła zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Przegrany sparing z Jagiellonią pokazał, że sztab szkoleniowy ma nad czym pracować. - Musimy wymagać od chłopaków, żeby eliminować błędy - uważa Tomasz Wilman.

W swoim pierwszym meczu pod wodzą Tomasza Wilmana Korona przegrała z Jagiellonią 0:2. - Jesteśmy źli, przegraliśmy mecz, który powinniśmy wygrać - powiedział tuż po środowym sparingu szkoleniowiec złocisto-krwistych, który na stanowisku zastąpił Marcina Brosza.

Kielczanie przystąpili do rywalizacji w eksperymentalnym składzie, z nowymi oraz testowanymi piłkarzami. - Popełniliśmy proste błędy, po których straciliśmy bramki, to się nie może zdarzać na tym poziomie i na pewno wyciągniemy wnioski na przyszłość - przekonywał 40-latek.

Pierwsza część spotkania toczyła się pod dyktando przyjezdnych z Białegostoku, którzy już w 6. minucie za sprawą Fiodora Cernycha otworzyli wynik. Dopiero po zmianie stron i przeprowadzonych roszadach koroniarze prezentowali się lepiej. - Mieliśmy swoje założenia, chcieliśmy tak zagrać, bo mieliśmy swój cel. W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie słabsi, brakowało zgrania, być może to z powodu wielu nowych twarzy w drużynie. W drugiej była już zupełnie inna jakość.

Wilman ma świadomość, że w grze jego zespołu wiele elementów wymaga poprawy. - Brakowało nam wykończenia, spokoju i dokładnego podania. Nic nas nie tłumaczy. Wszyscy ciężko pracują, ale musimy wymagać od chłopaków, żeby eliminować błędy - zakończył.

{"id":"","title":""}