Premiership: Manchester United umocnił się na pozycji lidera

Piłkarze Manchesteru United nie mieli żadnych problemów z zainkasowaniem kompletu punktów w zaległym spotkaniu z Fulham Londyn. Ekipa Alexa Fergusona triumfowała 3:0 i uczyniła kolejny krok w kierunku mistrzostwa Anglii.

Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie już w 12. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Paul Scholes, który zamienił na gola podanie Michaela Carricka. Kilkanaście minut później kibice na stadionie Old Trafford znów mogli unieść ręce w geście triumfu, gdyż do siatki trafił Dimitar Berbatov. Przy bramce bułgarskiego snajpera asystował John O'Shea.

Po przerwie podopieczni Alexa Fergusona przypieczętowali swoje zwycięstwo za sprawą Wayne'a Rooneya. Tym razem ostatnim podaniem popisał się Ji-Sung Park.

Manchester United zajmuje 1. miejsce w tabeli Premiership i nad FC Liverpoolem ma już pięć punktów przewagi. W najbliższą sobotę Czerwone Diabły rozegrają kolejny mecz na własnym stadionie, a ich rywalem będzie Blackburn Rovers.

Manchester United - Fulham Londyn 3:0 (2:0)

1:0 - Scholes 12'

2:0 - Berbatov 30'

3:0 - Rooney 63'

Manchester United: Van der Sar - O'Shea (62' Evans), Ferdinand, Vidić, Evra, Ronaldo, Carrick (69' Gibson), Scholes, Park, Berbatov (61' Rooney), Tevez.

Fulham Londyn: Schwarzer - Pantsil (67' Dacourt), Hangeland, Hughes, Kallio, Baird, Gera (86' Brown), Murphy (80' Milsom), Davies, Dempsey, Zamora.

Żółte kartki: Park (Manchester Utd) oraz Pantsil (Fulham).

Sędzia: Andre Marriner.