Wigry - PGE GKS: Trzy karne, jedno wykluczenie i remis

W Suwałkach w meczu drużyn zagrożonych spadkiem do II ligi remis. PGE GKS Bełchatów przez ponad pół godziny grał w przewadze, ale dał sobie strzelić gola na 2:2.

Sporo emocji przeżyli kibice w Suwałkach. Wigry oraz spadkowicz z Ekstraklasy PGE GKS są zagrożone spadkiem. Zwycięzca spotkania mógł zwiększyć swoje szanse na utrzymanie. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie rzuciła się do ataku. Tempo meczu było spokojne.

W 31. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. W "szesnastce" sfaulowany został Damian Szymański, a "jedenastkę" wykorzystał Patryk Rachwał. Strata gola nie podziałała na gospodarzy mobilizująco. Wprawdzie Wigry uzyskały przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Po zmianie stron lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy przyspieszyli grę i w 55. minucie doprowadzili do remisu. Sędzia podyktował kolejny rzut karny. Tym razem za zagrane ręką. Damian Kądzior pewnie trafił do bramki. Chwilę później Wigry grały w osłabieniu, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Bartłomiej Kalinkowski.

{"id":"","title":""}

Mimo gry w dziesiątkę to Wigry mogły wyjść na prowadzenie. Jednak strzał Jakuba Bartkowskiego z problemami obronił Paweł Lenarcik. W 68. minucie Brunatni objęły prowadzenie, kiedy rezerwowy Alen Ploj z okolicy linii pola karnego uderzył nie do obrony.

Wydawało się, że gospodarze nie będą w stanie odpowiedzieć rywalom. Tymczasem na dwanaście minut przed końcem w polu karnym przewrócony został Kamil Adamek, a Kądzior po raz kolejny pewnie trafił z "wapna". Osiem minut później ten sam zawodnik miał piłkę meczową, ale nie trafił i spotkanie zakończyło się podziałem punktów, który nie zadowala żadnej z drużyn.

Wigry Suwałki - PGE GKS Bełchatów 2:2 (0:1) 0:1 - Patryk Rachwał (k.) 31' 1:1 - Damian Kądzior (k.) 55' 1:2 - Alen Ploj 68' 2:2 - Damian Kądzior (k.) 80'

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Damian Kądzior, Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana (53' Aleksandar Atanacković, 78' Miłosz Kozak), Damian Gąska, Mateusz Żebrowski (46' Kamil Zapolnik) - Kamil Adamek.

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Lukas Klemenz, Lukas Kuban - Łukasz Wroński (60' Alen Ploj), Patryk Rachwał, Szymon Zgarda, Damian Szymański (82' Dawid Flaszka), Aghwan Papikjan (90' Cezary Demianiuk) - Petr Zapalac.

Żółte kartki: Kalinkowski, Santana, Zapolnik (Wigry) oraz Klemenz, Ploj, Zapalac (PGE GKS).

Czerwona kartka: Kalinkowski (Wigry) /57', za drugą żółtą).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).