Rosja: ułańska szarża Janusza Gola (wideo)

W niedzielnym meczu 27. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Uralem Jekaterynburg (1:1) swoją trzecią bramkę w sezonie zdobył Janusz Gol z Amkara Perm.

31-latek czekał na bramkę aż od 22 sierpnia minionego roku, ale wszystkim spragnionym jego trafienia wynagrodził długie oczekiwanie. W 4. minucie spotkania Janusz Gol przejął piłkę na 40. metrze od bramki rywala, pognał z nią w kierunku pola karnego i pokonał Nikołaja Zabołotnego uderzeniem z 17 metrów.

Bramka Polaka jednak nie dała Amkarowi zwycięstwa. W 38. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Spartak Gognijew.

Zobacz bramkę Janusza Gola:

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Amkar ma na koncie 28 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli, mając cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Amkar Perm - Urał Jekaterynburg 1:1 (1:1) 1:0 - Gol 4' 1:1 - Gognijew 38'

{"id":"","title":""}