Bayern odpadł przez sędziego? Czy Cuneyt Cakir wypaczył wynik meczu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/Andreas Gebert /
PAP/EPA / EPA/Andreas Gebert /

Wiele kontrowersji wzbudziły decyzje sędziego Cuneyta Cakira i jego asystentów podczas rewanżowego meczu półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Atletico Madryt. Czy Turek wypaczył wynik meczu?

Najbardziej dyskusyjna była akcja z 53. minuty, kiedy Antoine Griezmann pokonał Manuela Neuera. Napastnik Atletico Madryt otrzymał doskonałe podanie od Fernando Torresa, ale zdaniem wielu obserwatorów znajdował się na spalonym. Powtórki telewizyjne nie wyjaśniły do końca, czy Francuz znajdował się poza linią obrońców Bayern Monachium, ale na poniższym zdjęciu widać, że tureccy sędziowie mieli rację.

Bezdyskusyjna natomiast pozostaje sytuacja z 83 minuty, kiedy Cakir podyktował rzut karny dla Atletico. Fernando Torres nie był jednak faulowany w polu karnym. Ostatecznie Hiszpan zmarnował jedenastkę i Atletico przegrało mecz w Monachium 1:2, zapewniając sobie awans do finału Ligi Mistrzów.