Dantejskie sceny w Trabzonie. Kibic pobił sędziego, mecz przerwany

Mecz Trabzonspor - Fenerbahce Stambuł został przerwany. Kibic gospodarzy wbiegł na boisko i pobił sędziego Bulenta Yildirima. Na trybunach rozpoczęły się zamieszki.

Spotkanie trwało 91 minut. Fenerbahce prowadziło na trudnym terenie 4:0 po golach Alpera Potuki, Volkana Sena, Naniego oraz Robina van Persiego. Tego kibice gospodarzy nie wytrzymali. W doliczonym czasie gry jeden z nich dostał się na boisko - przewrócił arbitra, zaczął go kopać i bić pięściami. Z trybun posypały się różne przedmioty.

Krewkiego fana po kilku sekundach zatrzymali porządkowi. Sędziowie oraz zawodnicy obu drużyn szybko udali się do szatni.

Fenerbahce jest wiceliderem ligi tureckiej. Zespół ze Stambułu traci 6 punktów do pierwszego Besiktasu i ma jeden mecz rozegrany mniej. Trabzonspor zajmuje w tabeli 11. miejsce. Drużynie nie grozi spadek. Piłkarze z Trabzonu nie mają też szans na awans do europejskich pucharów. Do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

{"id":"","title":""}