Holandia: Piotr Parzyszek bohaterem De Graafschap

Zdjęcie okładkowe artykułu: Piotr Parzyszek
Piotr Parzyszek

W piątkowym meczu 31. kolejki Eredivisie De Graafschap zremisował u siebie z Twente Enschede 1:1, a bramkę na wagę punktu dla gospodarzy zdobył Piotr Parzyszek.

Piotr Parzyszek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 74. minucie, gdy De Graafschap przegrywał 0:1, a do tego grał w "10" po czerwonej kartce dla Jeroena Tesselaara. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem były młodzieżowy reprezentant Polski przejął piłkę przed polem karnym rywali i pokonał Nicka Marsmana płaskim uderzeniem z 17 metrów.

Dla Parzyszka to druga bramka po powrocie do De Graafschap. Jego zespół na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje 17. miejsce w tabeli Eredivisie, co oznacza, że będzie grał w barażach o utrzymanie w lidze. Do bezpiecznej pozycji brakuje mu sześciu punktów.

Od 1. do 65. minuty w barwach Twente zagrał wypożyczony z VfL Wolfsburg Oskar Zawada. 20-letni Polak nadal czeka na swoje pierwsze trafienie w Eredivisie.

De Graafschap - Twente Enschede 1:1 (0:1) 0:1 - Cabral 32' 1:1 - Parzyszek 86'