Zobacz wszystkie bramki Polaków w meczu z Finlandią!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/ Maciej Kulczyński / PAP/ Maciej Kulczyński
PAP / PAP/ Maciej Kulczyński / PAP/ Maciej Kulczyński

Reprezentacja Polski pokonała aż 5:0 kadrę Finlandii w meczu towarzyskim. Gole dla Biało-Czerwonych strzelali Kamil Grosicki, Paweł Wszołek (obaj po dwie) oraz Filip Starzyński. Zobacz wszystkie bramki naszych kadrowiczów!

Prowadzenie Biało-Czerwonym w sobotnim meczu towarzyskim z Finami dał Kamil Grosicki. Zawodnik Stade Rennes zdobył swoją bramkę w 18. minucie meczu.

{"id":"","title":""}

"Grosik" pokonał bramkarza reprezentacji Finlandii po podaniu Artura Jędrzejczyka z prawego skrzydła.

Na podwyższenie nie trzeba było czekać długo. Już dwie minuty później na 2:0 strzelił Paweł Wszołek z Hellasu Werona.

24-letni piłkarz strzelił swoją premierową bramkę w koszulce reprezentacji Polski po ładnym kontrataku i dośrodkowaniu Kamila Grosickiego.

Podobnie jak przy golu na 2:0, i tym razem asystował strzelec poprzedniej bramki. Filip Starzyński z KGHM Zagłębia Lubin podwyższył na 3:0 po podaniu Wszołka.

Zawodnik Hellasu przyjął piłkę na prawym skrzydle, podał do środka do Starzyńskiego, który obrócił się z piłką i pięknym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Wszołek imponował w tym meczu formą. To on okazał się być strzelcem pierwszej po przerwie bramki i czwartej już dla Polaków w tym spotkaniu.

Skrzydłowy zakończył zespołową akcję, zainicjowaną rewelacyjnym podaniem Filipa Starzyńskiego do Kamila Grosickiego.

Ostatnie zdanie należało z kolei do "Grosika", bezapelacyjnie najlepszego polskiego piłkarza na boisku.

Zawodnik francuskiego Stade Rennes "dobił" Finów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Skrzydłowy Biało-Czerwonych zdobył swoją drugą bramkę, tym razem korzystając z imponującego, kilkudziesięciometrowego podania od Bartosza Salamona.