Pogoń - Wisła: Lider stracił punkty w Siedlcach!

W I-ligowych derbach Mazowsza byliśmy świadkami dobrego widowiska. Spotkanie Pogoni Siedlce z Wisłą Płock zakończyło się jednak bezbramkowym remisem.

Derbowy pojedynek w Siedlcach zapowiadał się bardzo ciekawie. Dla piłkarzy z Siedlec miał on szczególne znaczenie, gdyż biało-niebiescy, po 9 miesiącach przerwy powrócili na swój stadion. - Myślę, że kibice dodadzą nam skrzydeł i będzie nam się grało łatwiej - mówił przed spotkaniem napastnik Pogoni Adam Duda.

Pierwsza połowa z pewnością mogła się podobać. Przy głośnym dopingu kibiców obu drużyn, byliśmy świadkami ciekawego widowiska. W 11 minucie dogodną sytuację stworzyli sobie biało-niebiescy z Siedlec, jednak uderzenie Adama Dudy było zdecydowanie zbyt lekkie. Kilka minut później groźny strzał Damiana Świerblewskiego został zablokowany przez Przemysława Szymińskiego.

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka, poważnie zagrozili bramce Pogoni dopiero w trzecim kwadransie gry. Znakomitym uderzeniem popisał się wówczas Maksymilian Rogalski, którego strzał jeszcze lepiej obronił Rafał Misztal. Minutę później powinno być 1:0 dla zespołu z Siedlec. Mariusz Rybicki wypatrzył niepilnowanego Świerblewskiego, którego groźny strzał końcami palców wybił bramkarz Wisły Płock. Należy wspomnieć jeszcze o świetnej okazji Arkadiusza Recy, który przestrzelił praktycznie w 100 procentowej sytuacji.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie. Po zmianie stron posypały się natomiast żółte kartki dla obu zespołów. Gra stała się bardziej agresywna i chaotyczna, brakowało dogodnych okazji do strzelenia bramek.

Bliżej strzelenia bramki byli w drugiej części gry podopieczni Marcina Kaczmarka. Dużo ożywienia w poczynania Wisły wniósł Emil Drozdowicz, który w drugiej połowie zastąpił Mikołaja Lebedyńskiego. Byłemu zawodnikowi Termaliki Bruk-Bet Nieciecza brakowało jednak precyzji.

Remis w derbach Mazowsza z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. W gorszej sytuacji jest z pewnością Pogoń Siedlce, która ponownie nie zainkasowała kompletu punktów.

Pogoń Siedlce - Wisła Płock 0:0

Składy: Pogoń Siedlce:

Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Rafał Augustyniak, Kamil Dmowski (69' Bartosz Osoliński), Damian Świerblewski, Mariusz Rybicki (77' Daniel Gołębiewski), Rafał Maćkowski (58' Kamil Jonkisz), Adam Duda.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Maksymilian Rogalski, Wojciech Łuczak, Damian Piotrowski (72' Fabian Hiszpański), Arkadiusz Reca, Dimitar Iliew (90' Lukas Kubus), Mikołaj Lebedyński (60' Emil Drozdowicz).

Żółte kartki: Konrad Wrzesiński, Kamil Dmowski, Rafał Augustyniak, Daniel Chyła (Pogoń) oraz Maksymilian Rogalski, Fabian Hiszpański (Wisła).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.