Sparingowo: Ruch Chorzów wygrał po golu reprezentanta Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Przebywający na zgrupowaniu w Nikozji piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali drugi mecz sparingowy. Polski zespół pokonał grający na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy Tom Tomsk 1:0.

Po bezbramkowym remisie we wtorek z Atlantasem Kłajpeda, w piątkowe popołudnie piłkarze Ruchu pokonali 1:0 Tom Tomsk. Jedynego gola w spotkaniu podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli w 45. minucie, a do siatki trafił Mariusz Stępiński, któremu podawał Paweł Oleksy.

Warto zauważyć, że po raz kolejny w meczu chorzowskiego zespołu szansę występu otrzymał 15-letni Przemysław Bargiel. Dodajmy, że do gry wciąż nie jest gotowy wracający do formy po operacji kolan Michał Helik. Być może stoper zagra przez kilka minut w jednym z najbliższych meczów.

Podczas pobytu na Cyprze Ruch czekają jeszcze dwie gry sparingowe. W sobotę rywalem Niebieskich będzie rumuńska Astra Giurgiu, a na koniec obozu chorzowianie zmierzą się z Dinamem Bukareszt.

Ruch Chorzów - Tom Tomsk 1:0 (1:0)

1:0 - Stępiński 45'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Mazek, Surma, Iwański, Lipski, Zieńczuk - Stępiński.

II połowa: Lech - Konczkowski (61' Korczyński), Grodzicki (61' Cichocki), Koj (61' Trojak), Oleksy (61' Szyndrowski) - Mazek (57' Podgórski), Surma (60' Lenartowski), Hanzel, Lipski (60' Siedlik), Moneta - Efir (81' Bargiel).