Serie A: Piotr Zieliński strzelił gola Milanowi, a Empoli wywalczyło cenny remis!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA
PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA

Empoli FC zremisowało 2:2 z AC Milan w drugim meczu 21. kolejki Serie A. W małym sukcesie zespołu z Toskanii spory udział miał Piotr Zieliński, po strzale którego skapitulował Gianluigi Donnarumma.

Odrodzony ostatnio Milan udanie rozpoczął pojedynek z sąsiadem z ligowej tabeli. Już w 8. minucie zupełnie zaspała obrona Empoli, a Carlos Bacca w sytuacji sam na sam nie dał szans Łukaszowi Skorupskiemu. Prowadzenie Rossonerich nie utrzymało się jednak nawet przez pół godziny, gdyż Gianluigi Donnarumma musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Piotra Zielińskiego!

Polski pomocnik został wypuszczony w bój podaniem w tempo przez Riccardo Saponarę, minął obrońcę i płaskim strzałem złapał na wykroku młodego golkipera Rossonerich. To było drugie trafienie Zielińskiego w Serie A w jego 67. występie, pierwszego gola strzelił w 9. kolejce bieżącego sezonu przeciwko Genoa CFC (2:0).

Skorupski w 2. kolejce na San Siro skapitulował dwukrotnie (1:2) i również tym razem puścił dwa gole. W 48. minucie do gości uśmiechnęło się szczęście, gdyż po niefortunnej interwencji Lorenzo Tonellego piłka spadła pod nogi Giacomo Bonaventury, a ten z zimną krwią pokonał Polaka.

Empoli ponownie znalazło odpowiedź na gola ekipy Sinisy Mihajlovicia. Wynik ustalił Massimo Maccarone, dobijając uderzenie Manuela Pucciarellego po akcji, w której brał udział Zieliński. Później jeszcze wciąż bardzo aktywny kadrowicz Adama Nawałki starał się przechylić szalę zwycięstwa na stronę Azzurrich, lecz bezskutecznie. Trener Marco Giampaolo zdjął z boiska zmęczonego 21-latka w 87. minucie.

Podział punktów w Empoli nie usatysfakcjonował żadnej ze stron, ale gospodarze mają powody do zadowolenia, gdyż raz jeszcze w tym sezonie pokazali, że potrafią być groźni dla każdego rywala. W tabeli drużyna Skorupskiego i Zielińskiego traci do Milanu tylko jedno "oczko".

Empoli FC - AC Milan 2:2 (1:1) 0:1 - Bacca 8' 1:1 - Zieliński 32' 1:2 - Bonaventura 48' 2:2 - Maccarone 61'

Empoli: Skorupski - Laurini, Tonelli, Barba, Rui - Buechel, Maiello (54' Croce), Zieliński (87' Krunić) - Saponara - Maccarone (70' Livaja), Pucciarelli.

Milan: Donnarumma - Abate, Alex (46' Zapata), Romagnoli, Antonelli - Honda (86' Boateng), Montolivo, Bertolacci, Bonaventura - Niang (67' Balotelli), Bacca.

Żółte kartki: Barba, Saponara (Empoli) oraz Honda, Montolivo, Balotelli, Romagnoli (Milan).

Frosinone Calcio - Atalanta Bergamo 0:0