Sparingowo: Remis Górnika Zabrze z MKS-em Kluczbork

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS /
Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS /

W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu sparingowym Górnik Zabrze zremisował z MKS-em Kluczbork 1:1. Trenerzy obu drużyn w pierwszym tegorocznym spotkaniu kontrolnym dali szansę gry prawie wszystkim zawodnikom.

Dla obu zespołów była to pierwsza sparingowa konfrontacja w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Pojedynek zakończył się remisem, a bramki padały w końcówkach połów. Prowadzenie w 44. minucie objęli gracze I-ligowca. Gola zdobył Tomasz Swędrowski, który pokonał Radosław Janukiewicz.

W przerwie w obu ekipach doszło do zmian, trenerzy desygnowali do boju zupełnie inne jedenastki. Wszak najważniejszy był treningowy aspekt pojedynku. Zabrzanie do remisu zdołali doprowadzić w 87. minucie, a gola zdobył Bartosz Kopacz.

Górnik Zabrze podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim rozegra jeszcze dwa sparingowe pojedynki. Rywalami śląskiego klubu będą Chojniczanka Chojnice i Miedź Legnica.

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 1:1 (0:1) 0:1 - Tomasz Swędrowski 44' 1:1 - Bartosz Kopacz 87'

Górnik Zabrze:

I połowa: Radosław Janukiewicz - Paweł Golański, Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Ken Kallaste - Sebastian Steblecki, Szymon Matuszek, Radosław Sobolewski (41' Bartłomiej Gajda), Łukasz Madej, Aleksander Kwiek (41' Bartosz Pikul) - Maciej Korzym.

II połowa: Grzegorz Kasprzik - Dominik Sadzawicki, Bartosz Kopacz, Marcis Oss, Mariusz Magiera - Sebastian Leszczak (85' Bartosz Pikul), Adam Dźwigała, Rafał Kurzawa, Armin Cerimagić, Jose Kante Martinez - Szymon Skrzypczak.

MKS Kluczbork:

I połowa: Krystian Rudnicki (31' Grzegorz Wnuk) - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Radosław Kursa, Łukasz Uszalewski - Piotr Kasperkiewicz, Piotr Madejski, Adrian Droszczak, Marcin Nowacki, Tomasz Swędrowski - Piotr Giel (31' Michał Kojder).

II połowa: Grzegorz Wnuk (62' Oskar Pogorzelec) - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Szymon  Sobczak, Mateusz Arian, Sebastian Deja, Rafał Niziołek, Robert Brzęczek - Michał Kojder (62' Maciej Kowalczyk).