Puchar Francji: Awans Rennes, SM Caen za burtą

Tylko na jednym stadionie zmierzyły się dwie drużyny z Ligue 1 - Rennes pokonało u siebie AS Saint Etienne. W pozostałych meczach także przeważnie wygrywali faworyci, w kolejnej rundzie zagrają m.in. piłkarze Tuluzy i FC Lorient. Z rozgrywek niespodziewanie odpadli natomiast zawodnicy SM Caen.

Trener Tuluzy Alain Casanova w przedmeczowych wypowiedziach nie lekceważył przeciwnika - amatorskiej drużyny Schirrhein, ale starcie tych klubów nie pozostawiło wątpliwości, który zespół zasłużył na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Goście wygrali aż 8:0, a aż cztery gole zdobył Soren Larsen, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach Toulouse FC.

Pojedynek dwóch drużyn z Ligue 1 - Stade Rennes i AS Saint Etienne zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Podopieczni Guy'a Lacombe, którzy w lidze zajmują aktualnie wysoką, 4. pozycję, zgodnie z oczekiwaniami ograli przeżywającego kryzys rywala. Decydujący wpływ na losy spotkania miały ostatnie minuty obu części meczu, Jimmy Briand najpierw wpisał się na listę strzelców w 44. minucie, a później podwyższył rezultat na 2:0 tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, w 88. minucie.

Niespodziewanie w kolejnej rundzie nie zobaczymy już natomiast piłkarzy SM Caen. Zespół ten musiał uznać wyższość drugoligowca - US Boulogne. Trener drużyny gości desygnował do gry w tym meczu kilku zawodników, którzy nie mają okazji do regularnych występów w lidze, ale zmiennicy zawiedli i nie potrafili rozstrzygnąć tej konfrontacji na swoją korzyść. Zgromadzeni na US Boulogne fani obejrzeli cztery gole, pojedynek ten zakończył się wynikiem 3:1.

0:8 - Braaten 73'

Dijon FCO - Villefranche-sur-Saône 4:1 (3:0)

1:0 - Souyeux 20'

2:0 - Souyeux 38'

3:0 - Mangione 45'

4:0 - Esteves 89'

4:1 - Amari 90'

FC Lorient - Tours FC 2:1 dogr. (1:0, 1:1)

Romorantin - CS Sedan 0:0, karne 5:6

Stade Rennes - AS Saint Etienne 2:0 (1:0)

1:0 - Briand 44'

2:0 - Briand 88'

W sobotę rozegrany został także zaległy mecz 1/32 finału. Olympique Lyon bez problemu pokonał drużynę Concarneau z piątej ligi 6:0. W kolejnej rundzie, już 28 stycznia, podopieczni Claude Puela zmierzą się z Olympique Marsylia.

Concarneau - Olympique Lyon 0:6 (0:2)

0:1 - Boumsong 29'

0:2 - Mounier 35'

0:3 - Mounier 63'

0:4 - Delgado 87'

0:5 - Keita 89'

0:6 - Piquionne 90'