Primera Division: Kapitalny Aritz Aduriz poprowadził Athletic do zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA/VICTOR LERENA
PAP/EPA/VICTOR LERENA

Aritz Aduriz jest w niesamowitym gazie! Napastnik Athletic Bilbao zdobył hat-tricka, a Baskowie pewnie wygrali na wyjeździe z Rayo Vallecano.

34-letni Aritz Aduriz robi wszystko, aby przypomnieć o sobie selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii. Napastnik Athletic Bilbao w tym sezonie grał już na 3 frontach w 23 meczach i zdobył aż 20 goli! Mniej bramek mają chociażby atakujący Barcelony - Luis Suarez (18) i Neymar (16).

Tym razem Aduriz był ojcem zwycięstwa Basków nad Rayo Vallecano. Mecz dla gości ułożył się kapitalnie. Od razu po pierwszym gwizdku piłkarze popularnych "Błyskawic" ruszyli wszystkimi piłkarzami na połowę rywala i... złapali się na błyskawiczną kontrę, którą wykończył najlepszy strzelec Athletic.

Jeszcze w pierwszej połowie Aduriz wykorzystał rzut karny, a już po zmianie stron, po zagraniu Aymerica Laporte, wpakował piłkę do pustej siatki. 34-latek w samych rozgrywkach Primera Division ma na koncie już 10 goli, a przed nim znajdują się tylko dwaj wspomniani zawodnicy Barcelony.

Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 0:3 (0:2) 0:1 - Aritz Aduriz 1' 0:2 - Aritz Aduriz (k.) 24' 0:3 - Aritz Aduriz 60'

Czerwona kartka: Aymeric Laporte /64', za faul/ (Athletic Bilbao).

Czy Aritz Aduriz pojedzie z reprezentacją Hiszpanii na Euro 2016?