El. MŚ 2018: Gole Vidala i Jamesa, triumfatorzy Copa America powstrzymani

Reprezentacja Chile bez zwycięstwa! Najlepszy zespół turnieju Copa America 2015 nie zdołał pokonać Kolumbii w 3. kolejce eliminacji mundialu w strefie CONMEBOL.

Faworytami byli podopieczni Jorge Sampaoliego, którzy nie mieli sobie równych w mistrzostwach kontynentu, a eliminacje rozpoczęli od dwóch zwycięstw (2:0 z Brazylią i 4:3 z Peru). To Chile zdobyło gola jako pierwsze - w 44. minucie Matias Fernandez z Fiorentiny dośrodkował na głowę Arturo Vidala, a gwiazdor Bayernu pokonał Davida Ospinę.

Kolumbijczycy również mają w składzie gwiazdy światowego formatu i jedna z nich - świetnie znany z ostatniego mundialu James Rodriguez - zapewniła im cenny punkt. Wyrównanie padło w 67. minucie po tym, jak Luis Muriel dostrzegł na środku pola karnego pomocnika Królewskich, który z półobrotu nie dał żadnych szans Claudio Bravo.

Los Cafeteros rozochocili się i w końcówce byli bliżsi odniesienia zwycięstwa. Jose Pekerman posłał na boisko Carlosa Baccę, by wzmocnić ofensywę, ale napastnik Milanu nie przechylił szali zwycięstwa na stronę przyjezdnych. W 4. kolejce Chile zagra na wyjeździe z Urugwajem, a Kolumbia podejmie Argentynę.

Chile - Kolumbia 1:1 (1:0) 1:0 - Vidal 44' 1:1 - James 67'

Chile: Bravo - Isla, Medel, Silva (89' Rabello), Jara - Fernandez, Valdivia (78' Orellana), Vidal - Vargas (85' Pinilla), A. Sanchez, Beausejour.

Kolumbia: Ospina - Arias, Zapata, Murillo, Fabra - Torres, Mejia, C. Sanchez (55' Cardona) - James - Martinez (84' Pardo), Muriel (70' Bacca).