Dwa gole Szłykowicza w Szwajcarii

W kadrze FC Thun znajduje się napastnik <b>Zbigniew Zakrzewski</b>. Ostatnio do szwajcarskiej Axpo Super League trafił <b>Kamil Grosicki</b> z Legii Warszawa. Pomocnik podpisał kontrakt z FC Sion. Jednak we wspomnianej klasie rozgrywkowej występuje także inny nasz rodak, który pokazał się z bardzo dobrej strony w niedzielę.

W ramach 21. kolejki szwajcarskiej ekstraklasy zespół Neuchâtel Xamax podjął przed własną publicznością BSC Young Boys Berno. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się Johnny Szłykowicz. Piłkarz ten ma podwójne obywatelstwo - polskie i francuskie.

W 19. minucie przyjezdni objęli prowadzenie po uderzeniu Thomasa Häberliego. W 32. minucie padło wyrównanie, kiedy to podyktowaną jedenastkę wykorzystał Julio Hernan Rossi. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Szłykowicz. Pomocnik przymierzył z rzutu wolnego z odległości 18 metrów i futbolówka wpadła do siatki.

Po zmianie stron, w 59. minucie, zawodnik z polskim obywatelstwem znowu zdobył gola. Minął on dwóch obrońców z Berna i zdecydował się na strzał. Piłka przeszła pod interweniującym bramkarzem i było 3:1. Takim wynikiem zakończył się mecz. Szłykowicz zagrał całe spotkanie. W bieżącym sezonie ligowym zdobył on już cztery gole.

Neuchâtel Xamax - BSC Young Boys Berno 3:1 (2:1)

0:1 - Häberli 19'

1:1 - Rossi (k.) 32'

2:1 - Szłykowicz 45'

3:1 - Szłykowicz 59'