Turniej Czterech Narodów: Szwajcarzy ograli Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W meczu 4. kolejki Turnieju Czterech Narodów 2015/2016 reprezentacja Polski U-20 przegrała w Łodzi ze Szwajcarią (2:3). To pierwsza porażka Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach.

Helweci prowadzili od 20. minuty 1:0 po golu Antona Grgicia, który pokonał Mateusza Kuchtę strzałem z 17 metrów. Do wyrównania jeszcze przed przerwą doprowadził Michał Nalepa, wykorzystując prostopadłe podanie Dawida Korta.

Tuż po zmianie stron prowadzenie Polsce dał Karol Angielski, a tym razem w roli asystenta wystąpił Nalepa. Po godzinie gry znów do bramki zespołu Miłosza Stępińskiego trafił jednak Grgić, a na 10 minut przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo gościom zapewnił Nico Elvedi.

Reprezentacja Polski zagrała ze Szwajcarią bez Kamila Dankowskiego i Przemysława Szarka, którzy zostali usunięci ze zgrupowania za złamanie regulaminu dyscyplinarnego przy okazji rozegranego 7 października meczu z Włochami.

Mimo porażki Biało-Czerwoni utrzymali pozycję lidera. Po czterech rozegranych meczach drużyna trenera Stępińskiego ma na koncie siedem punktów, czyli o trzy więcej od będącej wiceliderem Szwajcarii.

Polska - Szwajcaria 2:3 (1:1) 0:1 - Anton Grgic 20' 1:1 - Michał Nalepa 39' 2:1 - Karol Angielski 46' 2:2 - Anto Grgic 60' 2:3 - Nico Elvedi 80'

Skład Polski: Mateusz Kuchta - David Niepsuj, Lukas Klemenz, Paweł Bochniewicz, Patryk Stępiński - Tomasz Zając (46' Jakub Arak), Dawid Szymonowicz (46' Jarosław Kubicki), Michał Nalepa (61' Marcin Cebula), Dawid Kort (67' Aleksander Jagiełło), Bartłomiej Smuczyński (63' Paweł Stolarski) - Karol Angielski (67' Gracjan Horoszkiewicz).