Bundesliga: Lewandowski trafia co 50 minut i ma już 12 goli! Polak liderem obu klasyfikacji

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / PAP/EPA/Tobias Hase
/ PAP/EPA/Tobias Hase

Fenomenalny jest bilans strzelecki Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Snajper Bayernu Monachium poprawił statystyki indywidualne w wygranym 5:1 pojedynku z Borussią Dortmund.

Robert Lewandowski w trzech ostatnich występach ligowych wpisał się na listę strzelców aż 9 razy! Łącznie po rozegraniu siedmiu meczów (w jednym pojedynku ligowym Bayernu Monachium pauzował) ma 12 bramek, do zdobycia których potrzebował zaledwie 607 minut. To daje mu niesamowitą średnią jednego gola na 50 minut spędzony na boisku!

"Lewy" przeciwko Borussii Dortmund trafił dwukrotnie, ale ścigający go Pierre-Emerick Aubameyang i Thomas Mueller również znaleźli drogę do bramki. Nad Gabończykiem Polak ma teraz dwa trafienia przewagi, a nad klubowym kolegę z Bayernu cztery.

Reprezentant Polski został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Na inaugurację sezonu zaliczył asystę i łącznie ma 13 punktów, dystansując Aubameyanga oraz Douglasa Costę (po 11).

Po przerwie reprezentacyjnej Bayern zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema, a Borussia Dortmund będzie rywalizować z 1.FSV Mainz.