Portugalia: Bramka Kaźmierczaka!

Pomocnik <b>Przemysław Kaźmierczak</b> obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Dziewięciokrotny reprezentant Polski sporadycznie gra w szeregach FC Porto. Jednak w niedzielę nasz rodak dostał szansę od szkoleniowca Smoków - <b>Jesualdo Ferreiry</b>.

Kaźmierczak wybiegł w podstawoym składzie FC Porto w wyjazdowym meczu przeciwko Sertanense (gra na co dzień w IV lidze). Było to spotkanie w ramach 6. rundy piłkarskiego Pucharu Portugalii.

Smoki objęły prowadzenie w 7. minucie za sprawą Tarika Sektioui. W 29. minucie Polak w szeregach FC Porto zdecydował się na mocne uderzenie. Jednak golkiper gospodarzy nogą z trudem obronił strzał byłego zawodnika Pogoni Szczecin.

W 35. minucie było już 2:0. Wówczas futbolówkę w siatce umieścił Ernesto Farías. Wynik podwyższył w drugiej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy Kaźmierczak. Raul Meireles obsłużył podaniem naszego rodaka, a ten uderzeniem lewą nogą z 25 metrów wpakował piłkę w róg bramki bezradnego Leo Floresa.

Zaraz po przerwie Kaźmierczak mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Pomocnik zauważył, że golkiper rywali wyszedł z bramki. Polak próbował przelobować Floresa, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później wynik spotkania na 4:0 dla FC Porto ustalił Farías.

Smoki awansowały do kolejnej rundy Pucharu Portugalii. Kaźmierczak zagrał w niedzielę cały mecz.

Sertanense FC - FC Porto 0:4 (0:3)

0:1 - Sektioui 7'

0:2 - Farías 35'

0:3 - Kaźmierczak 45+2'

0:4 - Farías 49'