Skandal podczas hitu w Copa Libertadores! 4 piłkarzy odwiezionych do szpitala

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Olbrzymim skandalem zakończyło się drugie spotkanie 1/8 finału Copa Libertadores pomiędzy Boca Juniors i River Plate. Piłkarze gości zostali zaatakowani gazem pieprzowym i mecz został przerwany.

W 1/8 finału Copa Libertadores spotkały się dwie ekipy z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate. Wielkie derby Ameryki Południowej zakończyły się skandalem w rewanżowym meczu rozgrywanym na słynnym stadionie Boca, potocznie nazywanym "Bombonierką". Sędzia musiał przerwać spotkanie po pierwszej połowie, ponieważ gracze gości zostali zaatakowani gazem pieprzowym.

[ad=rectangle]

Incydent miał miejsce podczas wchodzenia zawodników na boisko na drugą połowę. Kamery telewizyjne uchwyciły jak jeden z kibiców odsłonił płachtę w tunelu i zaczął rozpylać w środku gaz. Piłkarze w popłochu wybiegli na murawę, a arbiter zdecydował się przerwać mecz na godzinę.

Ostatecznie spotkania nie dokończono. Zawodnicy River pod osłoną policji opuścili murawę, a czterech z nich wylądowało w szpitalu, ze względu na poparzenia.

W piątek zbierze się specjalna komisja, która dokładnie zbada sytuację. W grę wchodzą trzy możliwości - powtórka spotkania, dokończenie meczu na neutralnym stadionie albo walkower dla River Plate.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn River Plate wygrało u siebie 1:0. Rewanż został przerwany przy stanie 0:0.