Ligue 1: Bolesna porażka Olympique Marsylia w Bordeaux

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Olympique Marsylia poza podium Ligue 1! W ostatnim niedzielnym meczu 32. kolejki ekipa Marcelo Bielsy przegrała na wyjeździe z Girondins Bordeaux 0:1.

W pierwszej połowie gole nie padły, choć aż trzykrotnie piłka odbijała się od słupka! Najpierw po błędzie Steve'a Mandandy Mariano o centymetry pomylił się strzałem z powietrza, a później dwukrotnie bliski szczęścia był Romain Alessandrini. Przy pierwszej szansie zdołał minąć Diego Contento, ale trafił w obramowanie uderzeniem z ostrego kąta, zaś tuż przed przerwą Cedric Carrasso zbił futbolówkę na słupek po jego próbie z 20 metrów.

Później goście dwukrotnie domagali się rzutu karnego - najpierw po upadku Floriana Thauvina, a potem gdy jeden z obrońców nienaturalnie ułożoną ręką zatrzymał strzał Andre-Pierre'a Gignaca. W żadnej z tych sytuacji Bartolomeu Varela na "wapno" jednak nie wskazał. [ad=rectangle] Decydujący gol padł w 61. minucie, gdy po podaniu Henriego Saiveta Mariano popędził prawym skrzydłem, a następnie podał w pole karne, gdzie uderzeniem z pierwszej piłki Mandandę pokonał Cedric Yambere.

Na tę bramkę marsylczycy nie potrafili już odpowiedzieć. Na kwadrans przed końcem Michy Batshuayi wykorzystał wprawdzie sytuację sam na sam z Carrasso, jednak arbiter odgwizdał spalonego i nie uznał gola.

Olympique przegrał zatem 0:1 i zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 57 pkt. Do liderującego Paris Saint-Germain podopieczni Marcelo Bielsy tracą pięć oczek. Girondins Bordeaux jest 6.

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 1:0 (0:0) 1:0 - Cedric Yambere 61'

Girondins Bordeaux: Cedric Carrasso - Mariano, Nicolas Pallois, Ludovic Sane, Diego Contento, Cedric Yambere, Jaroslav Plasil, Wahbi Khazri (85' Andre Biyogo Poko), Abdoulaye Traore (60' Nicolas Maurice-Belay), Isaac Kiese Thelin (59' Henri Saivet), Diego Rolan.

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Dja Djedje, Alaixys Romao, Rod Fanni, Jeremy Morel, Benjamin Mendy (49' Nicolas N'Koulou), Romain Alessandrini, Dimitri Payet, Giannelli Imbula, Florian Thauvin (65' Lucas Ocampos), Andre-Pierre Gignac (69' Michy Batshuayi).

Żółte kartki: Wahbi Khazri, Jaroslav Plasil (Girondins Bordeaux) oraz Benjamin Mendy (Olympique Marsylia).

Sędzia: Bartolomeu Varela.