Ligue 1: Koszmarny weekend faworytów, Olympique Lyon też zawiódł!

To nie była kolejka faworytów Ligue 1! Olympique Lyon - podobnie jak inne drużyny z czołówki - niespodziewanie stracił punkty i w tabeli wciąż panuje ścisk.

W starciu z FC Lorient Les Gones nie zachwycali od samego początku i gospodarze, którzy bronią się przed spadkiem, z każdą chwilą czuli się na boisku coraz pewniej. W 50. minucie objęli natomiast prowadzenie. Po akcji oskrzydlającej niepilnowany w polu karnym Jordan Ayew wpakował piłkę do siatki pewnym strzałem głową.

Ten zimny prysznic nieco przebudził ekipę Huberta Fourniera i w dość szczęśliwych okolicznościach udało jej się wyrównać. W 78. minucie po płaskim dośrodkowaniu Henriego Bedimo bardzo anemiczny strzał oddał Clinton N'Jie, lecz futbolówka otarła się po drodze o nogę niefortunnie interweniującego Vincenta Le Goffa i ten rykoszet zmylił Benjamina Lecomte'a. [ad=rectangle] Olympique zainkasował jeden punkt i teraz ich na koncie 51 - o dwa więcej od Olympique Marsylia oraz Paris Saint-Germain.

W pozostałych niedzielnych potyczkach Girondins Bordeaux pokonało AS Saint-Etienne 1:0, zaś FC Metz uległ EA Guingamp 0:2.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 25. KOLEJKI LIGUE 1:

Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 1:0 (1:0) 1:0 - Diego Rolan 42'

FC Metz - EA Guingamp 0:2 (0:2) 0:1 - Christophe Mandanne 26' 0:2 - Jeremy Pied 39'

FC Lorient - Olympique Lyon 1:0 (0:0) 1:0 - Jordan Ayew 50' 1:1 - Clinton N'Jie 78'