Angel Perez Garcia: Ciężko to wcześniej przewidzieć

Nie udała się inauguracja rundy wiosennej piłkarzom Piasta Gliwice. Podopieczni Angela Pereza Garcii z Chorzowa wrócili bez punktów. - Gospodarze wygrali zasłużenie - ocenił trener Piasta.

Piast Gliwice w meczu z Ruchem Chorzów dobrze prezentował się jedynie przez dwa kwadransy I połowy. Po słabszym początku, podopieczni Angela Pereza Garcii poukładali grę, ale kluczowe dla losów pojedynku było pierwsze piętnaście minut drugiej połowy. - Wygrała drużyna, która utrzymała koncentrację przez dłuższy czas. My mieliśmy dziesięć minut po przerwie, kiedy straciliśmy ją. Podkreślaliśmy, że nie możemy stracić koncentracji nawet na chwilę. Niestety do tego doszło. To właśnie zadecydowało o porażce - ocenił trener Piasta. [ad=rectangle]

Zdaniem Hiszpana Ruch wygrał mecz derbowy zasłużenie. - W pierwszej połowie było to wyrównane spotkanie, obie strony miały swoje okazje. Drużyna przeciwnika miała jednak w sobie więcej wiary. Możliwe, że trudna sytuacja Ruchu w tabeli sprawiła, że ten zespół był bardziej zdeterminowany. Gospodarzom bardziej zależało na zdobyciu trzech punktów - podkreślił Garcia.

Szkoleniowiec Piasta nie przyjmował zarzutów, że źle ustawił zespół. - W takim samym składzie wystąpiliśmy w sparingu, gdzie wygraliśmy 3:1. Ustawienie zostało, ale tym razem się nie udało. Ciężko wcześniej przewidzieć, co się wydarzy - zakończył szkoleniowiec zespołu z Gliwic.