Arifović i Łatka zapłacą za czerwone kartki

Ensar Arifović i Dariusz Łatka zostali ukarani finansowo za czerwone kartki, które otrzymali w meczu 16. kolejki ekstraklasy z Cracovią Kraków - poinformował oficjalny serwis Jagiellonii Białystok.

Zarząd klubu zdecydował się nałożyć sankcje na zawodników w porozumieniu z trenerem Michałem Probierzem. Zachowanie Ensara Arifovicia i Dariusza Łatki określono jako nieodpowiedzialne.

Przypomnijmy, że Jagiellonia przegrała sobotnie spotkanie i doznała drugiej porażki z rzędu. W praktyce białostocczanie nie mieli jednak żadnych szans na korzystny wynik, gdyż kończyli zawody w dziewiątkę.

Łatka opuścił boisko w 54. minucie za zagranie ręką i drugą żółtą kartkę. Z kolei Arifović w 70. minucie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę po tym, jak uderzył w twarz kierownika Cracovii, Igora Nagrabę.

Władze Jagiellonii nie ujawniły wysokości kar finansowych dla obu piłkarzy. Podano jedynie, że są one adekwatne do przewinień.

Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę Jagiellonia przegrała z Cracovią 0:2, a obie bramki dla Pasów strzelił Dariusz Pawlusiński. W ostatnim tegorocznym meczu piłkarze Michała Probierza zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.