Primera Division: Mistrzowski Real masakruje rywali!

Piłkarze Realu Madryt pokazali, że w tym sezonie tytuł musi powędrować ponownie do stolicy Hiszpanii. Królewscy rozgromili solidnego beniaminka z Valladolid aż 7:0, a przecież kontuzjowany jest najlepszy strzelec lidera - <b>Ruud van Nistelrooy</b>. Dwie bramki napastnika Atletico Madryt - <b>Diego Forlana</b> wystarczyły na pokonanie Racingu Santander. W przegranej ekipie trenera <b>Marcelino</b> 90 minut zagrał <b>Euzebiusz Smolarek</b>, jednak ponownie nie wpisał się na listę strzelców.

Racing tylko przez pierwszy kwadrans miał przewagę nad piłkarzami Los Rojiblancos. Stołeczna ekipa stworzyła sobie więcej sytuacji i jako druga w tym sezonie zgarnęła trzy oczka na obiekcie El Sardinero. Dzięki tej wygranej podopieczni Javiera Aguiree znowu awansowali do pierwszej czwórki, a Racing ma już tylko oczko przewagi nad rywalami, którzy powalczą z nimi o rozgrywki Pucharu UEFA. Smolarek ponownie zagrał cały mecz, ale tego spotkania do udanych zaliczyć nie może.

W tej sytuacji już w 23. kolejce Racing mógł zostać prześcignięty przez Almerię, która jednak tylko zremisowała na wyjeździe z Mallorką. Tym samym beniaminek przerwał świetną serię czterech zwycięstw z rzędu.

Ze strefy spadkowej wyskoczyło Recreativo Huelva, które pod wodzą nowego trenera - Manolo Zambrano wygrało na wyjeździe z Espanyolem Barcelona 2:1. Już po 25. minutach goście prowadzili po dwóch bramkach Florenta Sinamy-Pongolle. Los Pericos zdołali odpowiedzieć tylko raz, a honorowego gola zdobył Ewerthon, który zadebiutował w nowych barwach.

Bardzo ważne zwycięstwa odniosły także inne ekipy walczące o pozostanie w lidze - Athletic Bilbao oraz Osasuna Pampeluna. Baskowie wykorzystali kłopoty w ekipie Levante, której piłkarze ostatnio protestują w związku z brakiem wynagrodzenia, natomiast Pampeluńczycy pokonali również 1:0 Real Saragossę.

W poprzednim tygodniu Real Madryt przegrał niespodziewanie z Almerią 0:2. Jednak na Santiago Bernabeu piłkarze Blancos zrehabilitowali się w pełni i strzelili aż 7 bramek innemu beniaminkowi - Realowi Valladolid! Lider, szczególnie w pierwszej połowie, zagrał niezwykle skutecznie i wykorzystał niemalże każdą sytuację do strzelenia bramki. Świetne widowisko rozegrał Guti, który dwa razy asystował i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Również na szczególne pochwały zasługuje Raul oraz Arjen Robben. Królewscy na 15. kolejek przed końcem sezonu mają 8 oczek przewagi nad drugą FC Barceloną.

Racing Santander - Atletico Madryt 0:2 (0:0)

0:1 - Forlan 56'

0:2 - Forlan 74'

Espanyol Barcelona - Recreativo Heulva 1:2 (1:2)

0:1 - Sinama-Pongolle 18'

0:2 - Sinama-Pongolle 26'

1:2 - Ewerthon 40'

Athletic Bilbao - Levante 1:0 (0:0)