Premier League: Tottenham Hotspur odwrócił losy meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Tottenham Hotspur zgarnął trzy punkty w meczu z Aston Villą mimo iż niemal do samego końca spotkania przegrywał na Villa Park.

Tottenham Hotspur po niezłym początku sezonu w ostatnich tygodniach zawodzi. Przed niedzielnym pojedynkiem zajmował dopiero 14. miejsce, a włodarze myśleli o awansie do Ligi Mistrzów w tym sezonie. [ad=rectangle] Na dodatek mecz z Aston Villą zaczął się bardzo kiepsko dla Kogutów. Od 16. minuty przegrywali po trafieniu Austriaka Andreasa Weimanna. The Villans kontrolowali potyczkę aż do 66. minuty. Wówczas czerwoną kartkę otrzymał Christian Benteke. Belg uderzył w twarz gracza londyńczyków.

Sześć minut przed końcem meczu Nacer Chadli dał remis Tottenhamowi, ale to wciąż było mało gościom. Rezerwowy Harry Kane dał zwycięstwo Kogutom po strzale z rzutu wolnego. Gracz Tottenhamu miał jednak szczęście, ponieważ piłka po drodze odbiła się od piłkarza Aston Villi i zmyliła Brada Guzana.

Aston Villa - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0) 1:0 - Weimann 16' 1:1 - Chadli 84' 1:2 - Kane 90'