Trenerskie konfrontacje: Świetna seria Fornalika z Cracovią

[tag=321]Waldemar Fornalik[/tag] wraca po 28 miesiącach przerwy do T-Mobile Ekstraklasy i pierwszym rywalem jego Ruchu Chorzów będzie Cracovia, z którą "Waldek King" lubi grać.

Robert Podoliński (Cracovia) vs Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów)

Mecz z Cracovią będzie dla Waldemara Fornalika pierwszym w T-ME po 894 dniach przerwy. Jeśli były selekcjoner mógłby wybrać sobie wymarzonego rywala na powtórny debiut na ławce Niebieskich, to pewnie wskazałby własnie Pasy, z którymi jako trener Ruchu mierzył się w lidze sześć razy i za każdym razem zgarniał komplet punktów! Z drugiej strony podczas pracy w Wodzisławiu Śląskim pojedynkował się z Cracovią trzykrotnie i dwukrotnie przegrał.

Z racji tego, że Robert Podoliński debiutuje w tym sezonie w T-ME, nie ma jeszcze historii swojej rywalizacji z Ruchem i Fornalikiem.

Bilans:7-0-2

Henning Berg (Legia Warszawa) vs Tomasz Unton (Lechia Gdańsk)

Drugi piątkowy mecz 12. kolejki T-ME odbędzie się pod znakiem powrotu Tomasza Untona na Łazienkowską 3. Tymczasowy trener Lechii Gdańsk w sezonach 1995/1996 i 1996/1997 występował bowiem w barwach Legii Warszawa. Rozegrał dla Wojskowych 12 ligowych spotkań, a sezon 1995/1996 zakończył jako mistrz Polski.

Jako szkoleniowiec nie miał jeszcze okazji, by mierzyć się z Legią i Henningiem Bergiem. Norweg z kolei przeciwko Lechii zagrał raz - w fazie finałowej minionego sezonu jego Legia pokonała gdańszczan na PGE Arenie 1:0.

Henning Berg vs Tomasz Unton w T-ME: bez pojedynków