35 minut Jakuba Błaszczykowskiego i powrót Ilkaya Gundogana w sparingu BVB (wideo)

Jakub Błaszczykowski na dobre wraca do gry. W piątek wziął udział w wewnętrznym sparingu Borussii, podobnie jak inny rekonwalescent, Ilkay Gundogan.

Jakub Błaszczykowski powrócił do gry po kontuzji na początku sierpnia, ale jego występ w towarzyskim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław miał tylko charakter symboliczny. Następnie "Kuba" rozpoczął dalszy etap rehabilitacji i na pełnych obrotach zaczął ćwiczyć dopiero kilka dni temu. [ad=rectangle] Jak podaje ruhrnachrichten.de, w piątek Borussia Dortmund rozegrała wewnętrzny sparing (2 x 35 minut), w którym kapitan reprezentacji Polski przebywał na murawie przez jedną połowę. Do gry wrócił nie tylko Błaszczykowski, ale także Ilkay Gundogan, który pauzował od sierpnia 2013 roku, oraz Marcel Schmelzer. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:1, a jednego z goli zdobył nowy nabytek Shinji Kagawa.

Dortmundczycy rozegrali mecz kontrolny, wykorzystując przerwę na spotkania drużyn narodowych. Do rywalizacji w Bundeslidze BVB powróci 13 września, kiedy podejmie SC Freiburg.