Bundesliga: Trwa świetna seria Bayeru Leverkusen, wyjazdowe zwycięstwa beniaminków

Bayer Leverkusen wygrał piąty mecz w tym sezonie. Zwyciężyli również piłkarze z Kolonii i Paderborn, a bez triumfu w lidze pozostaje VfL Wolfsburg.

Bayer po bezproblemowym wyeliminowaniu FC Kopenhaga i nieoczekiwanym zwycięstwie nad Borussią Dortmund poradził sobie z Herthą. Berlińczycy dwukrotnie obejmowali prowadzenie (najpierw po błędzie Tina Jedvaja, następnie po nie najlepszej interwencji Bernda Leno), ale Aptekarze znów udowodnili, że mają ogromny potencjał ofensywny. [ad=rectangle] Dwiema asystami popisał się Hakan Calhanoglu, a kolejnego gola zdobył rewelacyjny Karim Bellarabi. Sebastian Boenisch ponownie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, ale tym razem nie był wyróżniającą się postacią w zespole.

1.FC Koeln po dwóch kolejkach pozostaje bez straty gola. Kozły zasłużenie pokonały VfB Stuttgart, który miał niewiele pomysłów na ofensywne akcje. Gole dla beniaminka zdobyli napastnicy: Yuya Osako oraz Anthony Ujah. Paweł Olkowski pojawił się na placu gry w 72. minucie, natomiast Adam Matuszczyk wszedł na boisko w 85. minucie.

Spora niespodzianka w Hamburgu! Podopieczni Mirko Slomki wyraźnie ulegli beniaminkowie z Paderborn, który odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w Bundeslidze. Gospodarzy pożegnały gwizdy 54 tysięcy kibiców na Imtech-Arena, którzy przeżyli ogromne rozczarowanie.

Podziałami punktów zakończyły się pojedynki w Bremie i Wolfsburgu. Werder przegrywał z Hoffenheim po znakomitej asyście Sebastiana Rudego i strzale Roberto Firmino, ale do wyrównania zdołał doprowadzić obrońca Alejandro Galvez. Wilki zmarnowały szansę na pokonanie Eintrachtu, tracąc gola w 85. minucie. Wcześniej bezpośrednio z rzutu wolnego trafili Naldo i Takashi Inui, natomiast w doliczonym czasie gry "setkę" zmarnował Junior Malanda.

Eugen Polanski wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka, z kolei Ludovic Obraniak i Mateusz Klich znaleźli się poza meczowymi kadrami swoich drużyn.

Wyniki sobotnich spotkań 2. kolejki Bundesligi:

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1) 1:0 - Naldo 15' 1:1 - Inui 23' 2:1 - Arnold 79' 2:2 - Kadlec 85'

Bayer Leverkusen - Hertha Berlin 4:2 (0:1) 0:1 - Jedvaj (sam.) 24' 1:1 - Jedvaj 50' 1:2 - Schieber 60' 2:2 - Spahić 62' 3:2 - Brandt 74' 4:2 - Bellarabi 86'

Hamburger SV - SC Paderborn 07 0:3 (0:1) 0:1 - Kachunga 29' 0:2 - Vrancić 68' 0:3 - Stoppelkamp 87'

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:1) 0:1 - Firmino 19' 1:1 - Galvez 59'

VfB Stuttgart - 1.FC Koeln 0:2 (0:2) 0:1 - Osako 22' 0:2 - Ujah 33'